Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już w niedzielę

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już w niedzielę

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Półtora tysiąca sztabów, ponad 120 tysięcy wolontariuszy. W niedzielę, 10 stycznia, odbędzie się XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  WOŚP zagra w największych miastach Polski, m.in. Warszawie (na Placu Defilad zaplanowano największy koncert), Gdańsku, Wrocławiu oraz w Poznaniu - mieście, gdzie Jurek Owsiak z pompą rozpocznie tegoroczny finał.

  Niewiele brakowało, a sygnał startu XVIII Finału WOŚP popłynąłby z Katowic. W grę wchodziła jedna z kopalń. Nie spotkało się to jednak z akceptacją przedstawicieli władz miasta, którzy nie chcieli, aby Katowice kojarzyły się... zbyt stereotypowo, czyli z kopalniami i Spodkiem.

  - Zaproponowałem, aby przełamać stereotyp przez jego pokazanie. Usłyszałem natomiast, że jest wiele innych ciekawych miejsc, że Katowice to również ośrodek akademicki. Uważam jednak, że w tej kategorii zdecydowanie wyżej jest m.in. Lublin - mówi Jacek Stachera z Fundacji WOŚP, asystent Jurka Owsiaka.
  Za wyborem Katowic, zdaniem władz, miał przemawiać ponoć również... wysoki stopień zalesienia miasta. Nie zauważyli, że impreza odbywa się w środku zimy i zieleń ma niewielkie znaczenie? Cóż, w efekcie rozmowy obu stron zakończyły się fiaskiem.

  W naszym regionie nie zabraknie jednak imprez WOŚP, połączonych z aukcjami różnych przedmiotów. W Katowicach największa odbędzie się pod Spodkiem, gdzie licytowana będzie m.in. płyta winylowa Scorpions z autografami grupy. Z kolei w sztabie na katowickiej Ligocie (ul. Studencka) będzie można wylicytować specjalną karykaturę Jurka Owsiaka (z jego autografem), którą narysował nasz redakcyjny kolega Tigran Vardikyan.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo