Czy opozycja w radzie w Sosnowcu pozwoli na uchwalenie...

  Czy opozycja w radzie w Sosnowcu pozwoli na uchwalenie budżetu?

  JEŻ

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nadal nie wiadomo, czy opozycja pozwoli uchwalić budżet Sosnowca na 2010 rok. A czasu pozostaje coraz mniej.
  Zgodnie z ustawą o finansach publicznych, rada miejska ma czas do końca stycznia, by przyjąć
  budżet.

  - Na pewno nie ma mowy o tym, byśmy budżet konstruowali od nowa - mówi Kazimierz Górski, prezydent Sosnowca. - W takim bowiem wypadku musielibyśmy ponownie przedstawić go Regionalnej Izbie Obrachunkowej, a na to nie ma czasu. Zmiany w budżecie będą, jeśli radni zgłoszą odpowiednie poprawki. Jeśli tego nie zrobią, głosować będą obecną wersję budżetu.


  Platforma Obywatelska nadal uważa, że obecny budżet, a zwłaszcza tempo, w jakim Sosnowiec ma się zadłużać, doprowadzi samorząd do bankructwa.

  - Budżet układa prezydent i jego pracownicy - uważa Arkadiusz Chęciński, szef sosnowieckiej PO. - My oczekujemy nie tyle zmian w przyszłorocznym budżecie, co planu ratunkowego, który da nam pewność, że w kolejnych latach w kasie miejskiej nie zabraknie pieniędzy. I to nie tylko na inwestycje, ale również na podstawowe zadania, np. wypłaty dla nauczycieli czy urzędników.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama