Forum Młodych Socjaldemokratów twierdzi, że obroniło pamięć...

  Forum Młodych Socjaldemokratów twierdzi, że obroniło pamięć o Gierku

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pragniemy podziękować wszystkim mieszkańcom Sosnowca i Zagłębia Dąbrowskiego, którzy podpisali się pod apelem Federacji Młodych Socjaldemokratów w Sosnowcu sprzeciwiającym się próbie deptania pamięci o Edwardzie Gierku - informuje Wojciech Nitwinko, przewodniczący FMS w Sosnowcu.
  Oświadczenie FSM zostało przesłane dzisiaj w nocy. Czytamy w nim m.in.:

  W piątek 8 stycznia br. rzecznik prasowy sosnowieckiej Platformy Obywatelskiej poinformował, iż wycofuje wniosek swojego autorstwa dotyczący pozbawienia Edwarda Gierka tytułu honorowego obywatela miasta Sosnowca oraz zmiany nazwy ronda jego imienia na rondo imienia Arcybiskupa Jana Cieplaka. Tym samym sprawa ta została pozytywnie zakończona. Ogromną radość budzi w nas fakt, że w naszym mieście i regionie żyje tak wiele osób, które cenią dorobek Edwarda Gierka i są gotowe sprzeciwić się próbie jego kwestionowania przez polityków sosnowieckiej prawicy. Taka postawa ogromnej liczby Sosnowiczan i Zagłębiaków jest dowodem na to, że proces budowy społeczeństwa obywatelskiego w naszym regionie postępuje prawidłowo.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama