Ważne
  W Beskidach czterokołowce i skutery zagrażają narciarzom

  W Beskidach czterokołowce i skutery zagrażają narciarzom

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Właściciele czterokołowców i skuterów śnieżnych niszczą mozolnie przygotowywane trasy narciarskie w Beskidach. Gestorzy wyciągów są bezradni.
  - Przepisy powinny być bardziej precyzyjne - mówi Stanisław Richter, prezes Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego.

  W weekend grupa ok. 15 osób na quadach i skuterach śnieżnych zniszczyła pięć kilometrów trasy narciarskiej w okolicach Małego Skrzycznego. Największe szkody wyrządzili na odcinku z Hali Skrzyczeńskiej na Małe Skrzyczne, gdzie wyciąg ruszył w sobotę. W niedzielę trzeba było go zamknąć, bo trasa nie nadawała się do jazdy.


  - Maszynami robią tzw. bączki, kręcą kółka, ryjąc przy tym trasę. Płaski teren jest dla nich wygodny. Mogą szaleć, bo jak się ktoś wywróci, to sprzętu nie zniszczy - mówi Marek Targosz z ośrodka Czyrna Solisko.

  Zamykając trasy w niedzielę ośrodek w Szczyrku stracił 30 tysięcy złotych. Kilkanaście tysięcy musiał wydać na ponowne przygotowanie tras.

  Gestorzy wyciągów podkreślają, że po przejechaniu skuterów i quadów w nawierzchni trasy narciarskiej powstają wyrwy, które mogą być dla narciarzy groźną pułapką. Zwracają też uwagę na ogromne prędkości, jakie rozwijają na swoich maszynach właściciele czterokołowców i skuterów.
  Richter przyznaje, że latem sposobem na quady są rozciągnięte i oznaczone taśmą linki. Zimą trudniej upilnować stoku.

  Na piratów na skuterach czy quadach nie pomagają mandaty, które np. mogą wystawić im policyjne patrole narciarskie.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czterokołowce

   MMJ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 11

   Pojazdy, o których mowa nie tylko zimą niszczą szlaki. Wiecie jak wygląda leśny, górski dukt po przejeździe quada? Jak przeorany. Latem wariaci (bo jak inaczej och nazwać?) gnają po szlakach...rozwiń całość

   Pojazdy, o których mowa nie tylko zimą niszczą szlaki. Wiecie jak wygląda leśny, górski dukt po przejeździe quada? Jak przeorany. Latem wariaci (bo jak inaczej och nazwać?) gnają po szlakach płosząc zwierzęta, przeganiając turystów i niszcząc ścieżki. Zresztą rowerzyści na "góralach" są niewiele lepsi (nie hałasują). Tereny dla quadów powinny być wyznaczone w miejscach, gdzie nie przebiegają szlaki piesze, najlepiej na nieużytkach, hałdach itp., absolutnie nie w lesie!! zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama