Jaworzno: Metropolia popiera prezydenta w walce ze...

  Jaworzno: Metropolia popiera prezydenta w walce ze Stalexportem

  ZIELA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Miasta należące do Górnośląskiego Związku Metropolitalnego zgodnie popierają Jaworzno w walce ze Stalexportem. Czternastu prezydentów miast Śląska i Zagłębia zwróciło się do Ministerstwa Infrastruktury z wnioskiem o rozwiązanie problemu węzłów autostradowych na autostradzie A4 m.in. węzła Jeleń.
  Węzeł jeleński jest ważny strategicznie dla wielu miast, ponieważ w jego sąsiedztwie znajdują się istotne dla regionu tereny inwestycyjne. Prezydenci żądają też usunięcia z umowy ze Stalexportem zapisu o drogach konkurencyjnych. Zapis ten uniemożliwia bowiem współfinansowanie przez rząd przebudowy Drogi Krajowej 79.

  - Uważamy, że budowa autostrad winna wspomagać rozwój regionalny. Historia zmagań samorządów z koncesjonariuszem płatnej autostrady A4 pokazuje, że dla prywatnej spółki cel ten nie ma żadnego znaczenia. Minister infrastruktury RP winien zatem w zmienionej umowie koncesyjnej zagwarantować realizację interesu publicznego - piszą prezydenci.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama