Kłobuck: Kilkaset tysięcy ton odpadów zniknie do końca...

  Kłobuck: Kilkaset tysięcy ton odpadów zniknie do końca miesiąca

  Rafał Kuś

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Do końca stycznia dzikie wysypisko śmieci przy jednej z głównych ulic miasta, Zamkowej ma zostać uprzątnięte. Jest tam ok. 300 tys ton śmieci - puszek, butelek, plastików i worków foliowych.
  Mieszkańcy okolicznych domów skarżą się na smród i niebezpieczeństwo zatrucia. - Śmieci były wywożone tutaj od prawie dwóch lat - mówi jeden z mieszkańców Kłobucka. -Po ulicy biegają szczury, wchodzą na posesje, do piwnic domów. Wątpię, aby badano szkodliwość tych śmieci. Nasze interwencje w Urzędze Miasta nic nie dawały.

  Zdaniem burmistrza Kłobucka Krzysztofa Nowaka odpady nie zagrażają środowisku i nie są toksyczne. - Pobraliśmy próbki i zbadaliśmy odpady - zapewnia.

  Odpady wywoziła tam firma Maksim i to ona powinna je usunąć. Firma uchyla się od odpowiedzialności. - Przedsiębiorca nie dotrzymał terminu uprzątnięcia śmieci i nałożyliśmy na niego karę w wysokości 10 tys zł. Gdy zrobiliśmy to ponownie, zamknął bramę na kłódkę i zniknął - twierdzi Nowak.

  Gmina rozpisała przetarg na usunięcie śmieci, który wygrała Sita z Częstochowy. Za usługę weźmie 59 tysięcy złotych. - Chcieliśmy zlikwidować to dzikie wysypisko jeszcze w grudniu, ale w zeszłorocznym budżecie zabrakło pieniędzy - mówi Magdalena Kasprzak, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Urzędzie Miejskim w Kłobucku - Są w tegorocznym.

  8 stycznia podpisana została umowa z firmą Sita na usunięcie śmieci. Od momentu podpisania umowy firma ma 21 dni na ich wywiezienie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama