Warszawa, Gierałtowice: Za państwowe pieniądze powstanie...

  Warszawa, Gierałtowice: Za państwowe pieniądze powstanie gminna oczyszczalnia ścieków

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie została podpisana umowa o dofinansowanie projektu "Kanalizacja sanitarna wraz z oczyszczalnią ścieków w Gminie Girałtowice", poinformowało starostwo powiatowe w Gliwicach - poinformował portal wnp.pl.
  Projekt ten został dofinansowany w ramach działania 1.1 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracji powyżej 15 tys. RLM priorytetu I Gospodarka wodno- ściekowa Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007- 2013.

  Realizacja tej inwestycji infrastrukturalnej sprawi, że w przyszłości gmina będzie bardziej konkurencyjna w staraniach o inwestorów krajowych i zagranicznych, przy jej realizacji będą powstawały nowe miejsca pracy, a co najważniejsze znacząco poprawi się stan środowiska naturalnego w szczególności poprzez poprawę jakości wód.

  Projekt będzie współfinansowany przez Unię Europejską w wysokości 62 proc. kosztów kwalifikowanych ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

  Projekt ten znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej wniosków złożonych w ramach II naboru konkursowego zakończonego 1 września 2008 r. - w ocenie merytorycznej I stopnia uzyskał 46,24 punktów. W następnej kolejności przeszedł on również ocenę merytoryczna II stopnia. 27 listopada odbyły się w Warszawie w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej negocjacje dotyczące szczegółowych zapisów umowy o dofinansowanie, których finałem jest zawarta umowa o dofinansowanie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama