Fantazje seksualne: potęga wyobraźni

  Fantazje seksualne: potęga wyobraźni

  Leszek Lato

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Marzenia erotyczne ujawniają nasze najskrytsze pragnienia seksualne. W Polsce ma je ośmiu na dziesięciu mężczyzn i co trzecia kobieta. Przy czym one fantazjują o seksie z policjantami, a my - z pielęgniarkami.
  Kobiece fantazje seksualne są zdaniem psychologów teatralne i symboliczne.

  W odróżnieniu od nas - również w kwestii seksu twardo stąpających po ziemi - panie tworzą w wyobraźni całe widowiska, w których niepoślednie role - jak twierdzą badacze - odgrywają maski, kostiumy, pióra, jedwabie i zimny metal.

  Na samą myśl o tym statystyczny facet dostaje gęsiej skórki. Nasze, zdecydowanie bardziej prozaiczne, pragnienia wywołują w kobietach niewielkie emocje (o ile w ogóle).

  Dla 81 proc. mężczyzn fantazja seksualna to przede wszystkim określone sceny i akty, zaś kwestię odczuć pozostawiamy kobietom. Podniecają nas nagość i niewyszukane obrazy, na których potęgę zbudował przemysł porno.

  Badania prowadzone w Japonii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych ujawniają, że mężczyźni mają prawie dwukrotnie więcej fantazji seksualnych niż kobiety. Marząc, skupiamy się głównie na wizualizacji gładkiej kobiecej skóry, piersi, ud, pośladków i narządów płciowych, które - jak wynika z badań - najmocniej rozpalają nasze żądze.

  Poza tym w fantazjach jesteśmy bardziej sprawni niż w życiu, mamy wiele partnerek naraz i w ogóle jesteśmy panami sytuacji. A im bardziej jest ona niedwuznaczna, tym bardziej nam w to graj. Jak twierdzi prof. Zbigniew Lew-Starowicz, zaledwie co dziesiąta kobieta przyznaje, że miewa fantazje dotyczące zniewolenia przez partnera albo gwałtu, który dokonuje na niej obcy mężczyzna.

  Nie należy tego jednak brać za dobrą monetę - to tylko fantazja. Gdyby taka scena miała miejsce w rzeczywistości, kobieta nie czułaby spełnienia, ale udrękę, ból, nienawiść. Psycholodzy nie mają wątpliwości, że to sposób na ucieczkę z otaczającego nas porządnego i poukładanego świata.

  Zresztą jak się okazuje, niezależnie od płci lubimy w myślach kochać się z kimś, kto ma nad nami władzę. One najczęściej fantazjują o jurnym listonoszu lub strażaku, z którego po zdjęciu munduru wychodzi zwierzę. My zaś - o rozpustnych pielęgniarkach, nauczycielkach i urzędniczkach, które najbardziej na świecie pragną, by się nam podporządkować.

  W wyobraźni uwielbiamy to robić w różnych miejscach, o różnej porze, z różnymi partnerkami, a najlepiej z wieloma naraz. Poza orgiami i seksem w miejscach publicznych marzymy o kobiecej dominacji.

  Zdaniem seksuologów reżyseria życia erotycznego jest zjawiskiem powszechnym. Nagminnie piszemy scenariusze dla swoich związków i zmuszając partnerów to odegrania takiej a nie innej roli, godzimy się na całkowity zanik spontaniczności. Z punktu widzenia psychologii fantazje seksualne, o ile nie zastępują prawdziwego, zdrowego życia seksualnego, nie są zboczeniem, ale raczej sposobem na urozmaicenie związku. Mimo wszystko należy mieć się na baczności.

  Marzenia o erotycznej potędze mogą bowiem zagrażać nie tylko naszemu życiu psychicznmu, ale też społecznemu. Wszystko z powodu rozczarowania, jakie budzi rozdźwięk między sferą fantazji a prozą życia. Opowiadanie o swoich najskrytszych fantazjach może też być początkiem końca związku. Bo nic nie zabija uczucia równie skutecznie jak mieszanka rutyny i przymusu.

  ***

  UKRYTE PRAGNIENIA

  10 najczęstszych fantazji kobiet - warto je znać:

  1. Seks z listonoszem
  2. Seks z hydraulikiem
  3. Seks ze strażakiem
  4. Seks ze złym policjantem
  5. Seks z nieśmiałym uczniem
  6. Seks z brutalnym macho
  7. Seks z bogatym sponsorem
  8. Seks z mężczyzną znanym z mediów
  9. Seks z cudzoziemcem
  10. Seks z cudzym mężem

  Zebrane na forach internetowych

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Indeks fajnych dziewczyn i kaszalotów z mediów

   Marcin Kasztelan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   + Joanna Kryńska
   + Agata Tomaszewska

   +/- Justyna Pochanke - kiedyś to była dobra dziennikaraka, i piękna kobieta. Teraz pod wzgledem dziennikarskim w moich oczach Pani się sypie. W rozmowach z...rozwiń całość

   + Joanna Kryńska
   + Agata Tomaszewska

   +/- Justyna Pochanke - kiedyś to była dobra dziennikaraka, i piękna kobieta. Teraz pod wzgledem dziennikarskim w moich oczach Pani się sypie. W rozmowach z politykami nabiera manieryczności, sztucznych gestów, takiego polskiego blichtru. Widzów traktuje się jak tumanów, i opróbuej stworzyć jakieś poczucie innego warszawskiego świata. Panie zarabiają po 5-6 tyś, tyle co ile wyciąga hydraulik w Brukseli a robią wokół siebie wielkie halo. To jest nadetość i potrzeba splendoru, a rzeczywistość trzeszczy.

   - czyli kaszaloty:

   Brygida Grysiak
   Patrycja Redo

   absolutnie nie. Przynajmniej nie na wizje.

   To jest moje zdanie i mam do niego prawo. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brygida Grysiak - cierpietnicza, jąkliwa, pretensjonalna> Opadają wszysktie członki

   Marcin Kasztelan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Taki wizerunek ma ta dziewacyzna, nie wykluczam, że prywatnie może być inna ( i co śmi sie tak wydaje, że tak jest, ponieważ Brygida wydaje się być taką dwulicową osobą), ale ja pisze to co widać...rozwiń całość

   Taki wizerunek ma ta dziewacyzna, nie wykluczam, że prywatnie może być inna ( i co śmi sie tak wydaje, że tak jest, ponieważ Brygida wydaje się być taką dwulicową osobą), ale ja pisze to co widać w telewizorze. To jest wizereunek typowej smętnej Polki. Nostaligcznej, rozkojarzonej, mnie to mndli. Popatrzcie na babki w CNN lub w BBC, a najlepiej w tych krajowych kanałach BBC - jak BBC One, a tam w BBC Look East. Dowcipne, błyskotliwe, nie pozwaljace sobie w kaszę dmuchać. Brygida to taka typowa wschodnia niebieskooka Polka. Niech wydaje te newsy, niech zarabia więcej, ale najlepiej jesli na wizji by sie nie pojawiała i by jej nie było słuchać. Gdyby Brygida Grysiak miała mnie budzić każdego ranka, to każdy dzień byłby nieudany.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brygida jest super

   gizmo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Brygida jest bardzo fajna! Lubię ją...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdy mi się przyśni błogosławiona Brygida Grysiak z TVN24, wszystkiego mi się odechciewa

   Marcin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Blondynka, zgrabna, ale z temperamentem polskiej dziedziczki. Obwiędła, smętna, nuda. Bleeeeeeeeee.
   Co o niej sądzicie?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nowy punkt G

   renia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   11. Seks z dziennikarzem...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo