Dąbrowa Górnicza: Przybędzie mieszkań socjalnych

  Dąbrowa Górnicza: Przybędzie mieszkań socjalnych

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Do końca lutego br. powstanie dokumentacja projektowa dla budynków socjalnych, które mają stanąć w rejonie ulicy Kasprzaka. W sumie powstaną tam 64 mieszkania, w tym trzy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
  W Wieloletnim Programie Inwestycyjnym w latach 2009 - 2010 zaplanowano na to przedsięwzięcie i budowę lokali socjalnych w mieście 2 mln zł. Przewiduje się tam zabudowanie osiedla kilkukondygnacyjnymi budynkami o zróżnicowanej strukturze mieszkań. Budynki będą murowane, ogrzewane energią elektryczną. Kolejnych 30 mieszkań ma powstać w budynku przy ul. Łącznej 13, na modernizację którego gmina pozyskała dotację w wysokości 326 tysięcy zł z Banku Gospodarstwa Krajowego. Wniosek został złożony w marcu 2009 roku, jako jeden z 72 wniosków z całej Polski.

  To wszystko nie rozwiązuje jednak problemu braku lokali socjalnych i komunalnych w mieście. Czeka nie nie aktualnie ponad 770 rodzin, a do tego dochodzą 523 wyroki sądowe o eksmisję z przyznanym prawem do lokalu socjalnego, złożone przez różnych wierzycieli.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama