Częstochowa: Rosjanie mają dotrzymać umów z hutnikami

  Częstochowa: Rosjanie mają dotrzymać umów z hutnikami

  Janusz Strzelczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na spotkaniu przedstawicieli zarządu ISD ze związkowcami Huty Częstochowa padły zapewnienia, że po przejęciu pakietu kontrolnego w ISD przez Rosjan nadal będą respektowane zobowiązania wobec załogi.
  - Po zmianie większościowego akcjonariusza niewiele się zmieni dla pracowników w ISD Hucie Częstochowa - twierdzi Jacek Łęski, rzecznik prasowy ISD w Polsce. - Podpisane w 2005 roku porozumienia będą dotrzymane.

  Hutnikom chodzi przede wszystkim o pakt socjalny gwarantujący zatrudnienie do 2015 roku i podwyżki płac wynikające z zysku przedsiębiorstwa. W ubiegłym roku ISD miało 200 mln złoty strat i stąd m.in. wynikły problemy z wypłatami za styczeń. Podzielono je na dwie transze. Pierwszą pracownicy już dostali. Drugą powinni otrzymać do końca miesiąca.

  Rosyjski udziałowiec obiecuje dokapitalizować koncern ISD. Nie wiadomo, czy będzie kontynuował inwestycje rozpoczęte przez Ukraińców, w które ci włożyli około 400 milionów złotych. Po przejęciu ISD Rosjanie mają drugi co wielkości w Europie holding metalurgiczny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama