Konopiska: Najlepiej ścigali alimenciarzy

  Konopiska: Najlepiej ścigali alimenciarzy

  IB

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gmina Konopiska została wyróżniona przez Ministerstwo Finansów za ściąganie pieniędzy od osób uchylających się od płacenia alimentów. W ubiegłym roku wyegzekwowała 37,5 tysiąca złotych alimentów.
  Są to pieniądze ściągane przez komornika, a także przez instytucje finansowe. Nie tylko od uchylających się od płacenia na dzieci mieszkańców gminy, ale także od tych, którzy pracują w gminie. W tym drugim przypadku pieniędzy są przesyłane do rodziny dłużnika w innej gminie.

  Konopiska są jedyną w regionie częstochowskim gminą, która bierze udział w programie dla samorządów "Dłużnik Alimentacyjny". Gmina podpisała z Biurem Informacji Gospodarczej InfoMonitor umowę w sprawie przekazywania informacji gospodarczych dotyczących dłużników alimentacyjnych.

  Za konsekwentne ściganie alimenciarzy Konopiska zasłużyły w ocenie Ministerstwa Finansów, a także bankowców zrzeszonych w Zwiątku Banków Polskich na tytuł "Gmina dbająca o finanse mieszkańców 2009".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama