Jaworze: Nowoczesna kanalizacja za unijne pieniądze

  Jaworze: Nowoczesna kanalizacja za unijne pieniądze

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gmina Jaworze zbuduje za unijne pieniądze nowoczesną kanalizację. Nastąpi to dzięki największemu w historii Unii Europejskiej programowi pomocowemu " Infrastruktura i Środowisko" dofinansowującemu inwestycje dostosowujące standardy jakości naszego środowiska do wymagań unijnych.
  W ramach tego projektu powstanie w Jaworzu 58 kilometrów kanalizacji sanitarnej, z której korzystać będzie ponad pięć tysięcy mieszkańców oraz podmioty gospodarcze. Całkowitą wartość tych prac określono na ok. 36 mln zł. Dofinansowanie z Funduszu Spójności wyniesie ponad 25 mln zł. Budowa kanalizacji trwać będzie. do 2013 roku. Władze Gminy poinformowały już teraz, że po uwzględnieniu ministerialnych poprawek we wniosku aplikacyjnym i podpisaniu umowy z Funduszem, jeszcze w tym roku planowane jest ogłoszenie postępowanie przetargowego w celu wyłonienia wykonawcy i szybkie rozpoczęcie prac.

  Spośród wszystkich wnioskodawców, którzy do tej pory złożyli wnioski do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, jedenaście projektów otrzymało potwierdzenie Ministerstwa Środowiska przyznania dofinansowania w postaci dotacji z europejskich środków na blisko 400 mln zł. Wartość tych projektów wynosi ok. 640 mln zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama