Lato z Muzyką do końca wakacji

  Lato z Muzyką do końca wakacji

  Wanda Then

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zaprasza Witold Raszka, wiceprezes Cieszyńskiego Towarzystwa Muzycznego Występ zespołu Frank Prus Trio zainaugurował w weekend kolejne Lato z Muzyką, czyli cykl koncertów plenerowych, organizowanych podczas wakacji w parku Pokoju w Cieszynie oraz ciekawych, zabytkowych wnętrzach.
  Nawiązuje on do tradycji miasta i szczególnego miejsca, jakie zajmuje w nim park, gdzie przez lata rozbrzmiewała muzyka. To propozycji dla mieszkańców, turystów i ludzi odwiedzających Cieszyn w okresie wakacji. Poza festiwalem Viva il canto w czasie wakacji nic się w mieście nie działo. Postanowiliśmy tę przestrzeń wypełnić, proponując koncerty muzyki kameralnej. Cieszyńskie Towarzystwo Muzyczne organizuje taką imprezę co roku.

  Lato rządzi się swoim prawami, koncerty plenerowe również. Miejsce, w którym się odbywają jest dostępne do wszystkich i zależy nam na tym, żeby pokazać muzykę z różnych stron, stąd różnorodna oferta repertuarowa. W kolejne niedzielne popołudnia o godz. 16.00 koncerty będą się odbywać w parku Pokoju. Tylko 3 sierpnia - na dziedzińcu Muzeum i 10 sierpnia - na Wzgórzu Zamkowym. Będzie też koncert specjalny. Nie w poniedziałek, a w sobotę 16 sierpnia - w Teatrze im. Adama Mickiewicza o godz. 19 zagra zespół flamenco Por Fiesta. Jest to też jedyny koncert, na który obowiązują bilety. Koncerty w plenerze są darmowe.

  W kolejne niedzielne popołudnia zagrają: Bartłomiej Kozina na klarnecie i Paweł Kwaśny na gitarze, Amadeus Trio, Darek Górniok Quartett, orkiestra salonowa prof. Hilarego Drozda, kwartet smyczkowy Liberate Me, duet akordeonowy Rafał Wolny i Daniel Lis, Krakowski Kwartet Waltorniowy.
  Notowała: Wanda Then

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama