Przesunął rzekę, żeby rozbudować pawilon

  Przesunął rzekę, żeby rozbudować pawilon

  R. Kuś, B. Marciniak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Stanisław Dygudaj, biznesmen z Pacanowa zmienił koryto rzeki Pankówki, aby rozbudować własny pawilon handlowy. Zrobił to, bo potrzebował miejsca na parking i zaplecze.
  Przedsiębiorca twierdzi, że nie złamał prawa, a inwestycję zrealizował, bo miał zgodę Starostwa Powiatowego w Kłobucku.

  Faktycznie, starostwo zgodziło się na budowę, chociaż częstochowska delegatura Śląskiego Zarządu Melioracji wydała dwie sprzeczne decyzje w tej sprawie. Pierwsza wyrażała zgodę na pracę w obrębie koryta rzeki, a druga, po zmianie kierownictwa delegatury, nie pozwalała na zakrycie chronionego koryta rzeki.

  - Pan Dygudaj przedstawił nam kompletne dokumenty i miał uzgodnienia z zarządcami dróg oraz właścicielami gruntów, na których rozbudowywał pawilon. Nie wnioskował jednak o żadne roboty w obrębie koryta rzeki - tłumaczy Małgorzata Krupa, naczelniczka Wydziału Architektury, Budownictwa i Infrastruktury w Starostwie Powiatowym w Kłobucku.

  Decyzji kłobuckiego starostwa przyjrzą się jednak kontrolerzy z częstochowskiej delegatury Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Częstochowie.
  - Zobowiązaliśmy starostwo do przesłania wszystkich dokumentów w tej sprawie i na ich podstawie ocenimy, czy pozwolenie było wydane zgodnie z przepisami - mówi Janina Myślikowska z Wydziału Infrastruktury UW w Częstochowie .

  Mieszkańcy są zbulwersowani budową na rzece. Nie chcą, żeby budynek zakłócał jej naturalny bieg. Mówią, że przez ten obiekt ryby uciekły im z Pankówki i zanikły miejsca lęgowe ptaków. Grożą doniesieniem do prokuratury, jeśli sprawa nie zostanie wyjaśniona.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   świat według DZ

   apejron (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 33

   Nie mogę wyjść z podziwu dla dziennikarzy DZ. Są w stanie wymyślić każdą bzdurę, żeby tylko pokazać region częstochowski w jak najgorszym świetle. Normalnie by mnie to irytowało, ale tym razem...rozwiń całość

   Nie mogę wyjść z podziwu dla dziennikarzy DZ. Są w stanie wymyślić każdą bzdurę, żeby tylko pokazać region częstochowski w jak najgorszym świetle. Normalnie by mnie to irytowało, ale tym razem solennie ubawiło, ponieważ mieszkam zaraz obok opisywanego miejsca (i bynajmniej nie jestem krewnym pana Dygudaja). Cały ten artykuł to jeden wielki bełkot, koryto rzeki w ogóle nie zostało przesuniente, nie ma też tam bobrów :), a płoci w pankówce nikt nie łowi, więc nie wiem kto się uskarża (pewnie znajomi ornitologa;)). Jeszcze większym hiciorem było kiedyś doniesienie o wyłowieniu topielca w Kłobucku (rzeka w Kłobucku ma tak średnio 5cm głębokości). Droga redakcjo DZ, kłamstwo ma krótkie nogi i kiedyś za wasze też spotka was kara, więc nie warto pisać bzdur.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama