Śląskie piramidy dla najlepszych

  Śląskie piramidy dla najlepszych

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Piramidy "Ślonsko Hołda", które są symbolem wiedzy, fachowości i przyjaźni otrzymali w piątek z rąk Adama Fudalego, prezydenta Rybnika i Andrzeja Żylaka, prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego, zastępcy prezydenta Rybnika: Joanna Kryszczyszyn, Ewa Ryszka i Michał Śmigielski.
  Nagrody wręczono podczas tradycyjnego spotkania noworocznego w rybnickim Ratuszu. - Zbliża się koniec kadencji samorządu, więc to doskonała okazja, by uhonorować te osoby za znakomitą współpracę z izbą. Dzięki tegorocznym laureatom udało się zrealizować wiele zadań i rozwiązać kilka istotnych dla miasta problemów. Piramidy to forma podziękowania za fachowość i pracę - podkreśla Andrzej Żylak.

  Piramida Wiedzy, Fachowości i Przyjaźni "Ślonsko Hołda-Charlotta" jest wyróżnieniem, które trafia w ręce przyjaciół izby już od 10 lat. Niewielka statuetka to symbol, który bezpośrednio nawiązuje do górniczego i przemysłowego charakteru naszego regionu.

  - W sąsiednich Rydułtowach znajduje się najwyższa w Europie piramida usypana z kamieni - hałda Charlotta. Powstawała przez wiele lat dzięki pomysłowi i ciężkiej pracy. Stąd wzięła się symbolika naszej nagrody - wyjaśnia Andrzej Żylak. W poprzednich latach laureatami Piramid byli między innymi rektorzy Politechniki Śląskiej, Akademii Ekonomicznej i Uniwersytetu Śląskiego.

  Wdzięczności za włączenie do grona tak wybitnych laureatów Piramid nie krył wczoraj Michał Śmigielski. - Dziękuję za wyróżnienie, zauważenie i tę nagrodę - mówił wiceprezydent Rybnika.
  Organizowane wspólnie przez izbę i prezydenta Adama Fudalego spotkanie noworoczne w Ratuszu, było także okazją do uhonorowania 21 lokalnych firm i przedsiębiorstw, które obchodzą swoje jubileusze.
  - To święto tych, którzy działają w regionie od wielu lat. Firm, które w tych trudnych czasach nie tylko przetrwały, ale niejednokrotnie się rozwinęły - mówi prezes Żylak.

  Złote medale odebrali m.in. przedstawiciele Banku Polska Kasa Opieki S.A. Oddział w Rybniku (obchodzą 80-lecia swego istnienia), oraz firma Arbet, która świętowała swoje 60-lecie.
  Brązowy medal trafił między innymi do przedstawicieli firmy Magro International, dilera samochodów marki volkswagen, audi i suzuki, którzy w tym roku świętują 10-lecie swojej działalności.

  - Ostatnie 10 lat to czas bardzo dynamicznego rozwoju naszej firmy. Oczywiście, zawdzięczamy to przede wszystkim naszym klientom, którym przy okazji serdecznie dziękujemy - podkreślał odbierając medal Jarosław Wojas, dyrektor do spraw technicznych firmy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama