Negocjacje płacowe w katowickim szpitalu

  Negocjacje płacowe w katowickim szpitalu

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  - Zamiast głodować w domu, bo pensje mamy głodowe, rozpoczniemy strajk w szpitalu - mówi Paweł Prohaska, szef Solidarności w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.
  - Zamiast głodować w domu, bo pensje mamy głodowe, rozpoczniemy strajk w szpitalu - mówi Paweł Prohaska, szef Solidarności w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Do protestu dojdzie, jeśli negocjacje płacowe z dyrekcją, które mają się dziś rozpocząć, nie przyniosą efektu.

  Związkowcy reprezentują pracowników technicznych zatrudnionych w szpitalu i oburzonych faktem, że przy podziale środków na podwyżki potraktowano ich jak pracowników drugiej kategorii.

  - Dostaliśmy symboliczne podwyżki po ok. 100 złotych miesięcznie - dodaje Prohaska i pyta: - Rozumiem, że lekarze muszą zarabiać, ale czemu naszym kosztem? Wszyscy w szpitalu jesteśmy potrzebni.

  Według związkowców teraz trzeba będzie lekarzom odebrać część wynagrodzenia, by technicznym zapewnić średnio ok. 30 proc. podwyżki.

  - Sami profesorowie i docenci sobie nie poradzą bez np. pracowników sterylizatorni - konkluduje Prohaska.

  - Nie ma mowy o obniżkach. Przecież i tak ustąpiliśmy, bo nie zrealizowaliśmy w całości naszych postulatów tj. zarobków w postaci dwóch średnich krajowych dla lekarza specjalisty - ocenia dr Dariusz Basek szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w GCZD.

  Z tych słów wynika jasno - lekarze z Centrum z pewnością dobrowolnie nie zgodzą się na obniżkę wynagrodzeń.

  Związkowcy z Solidarności są zaniepokojeni, że ponad połowę budżetu szpitala pochłaniają płace. Dlatego nie żądają natychmiastowych podwyżek i godzą się na rozłożenie ich w czasie.

  - Podwyżki są możliwe, ale nie mogę dziś podać żadnych kwot - wyjaśnia dr Ewa Emich-Widera, dyrektor GCZD.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "...zarzadzanie podwórkowe..."

   Obserwator (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 10

   Zgadza się-macie głodowe pensje!Rozbieżności placowe w GCZD są niczym "niebo i ziemia".A do tego skłócono wszystkich niesprawiedliwymi podziałami.Jaki dyrektor taka atmosfera.Oby niestety nie...rozwiń całość

   Zgadza się-macie głodowe pensje!Rozbieżności placowe w GCZD są niczym "niebo i ziemia".A do tego skłócono wszystkich niesprawiedliwymi podziałami.Jaki dyrektor taka atmosfera.Oby niestety nie było:"jaka płaca tak praca" ponieważ wychodzi na to,iż najgorzej zarabiający w GCZD odwalają kawał dobrej roboty.A Ci z najlepszymi zarobkami (świetnymi wręcz)spoczęli na laurach.Co widzę to pisze...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama