Katowice: Dwójka śląskich sędziów w składzie Sądu...

  Katowice: Dwójka śląskich sędziów w składzie Sądu Najwyższego

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dwóch sędziów Sądu Apelacyjnego w Katowicach otrzymało od prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego akty powołania na sędziów Sądu Najwyższego.
  Sędzia Bogumiła Ustjanicz do tej pory pełniła funkcję przewodniczącej Wydziału I Cywilnego Sądu Apelacyjnego w Katowicach, wcześniej była także prezesem Sądu Apelacyjnego. Sędzia Halina Kiryło była zastępcą przewodniczącego Wydziału III Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

  - Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i duma dla całego sądownictwa śląskiego - cieszy się sędzia Barbara Suchowska, wiceprezes Sądu Apelacyjnego w Katowicach. - W Polsce jest 11 sądów apelacyjnych - dodaje.

  Trzeba pamiętać, że na tak wysokie stanowiska w Sądzie Najwyższym mogą się ubiegać nie tylko sędziowie, ale i pracownicy naukowi. Rzadko się też zdarza, żeby z jednego miejsca pracy powołano aż dwóch sędziów na stanowiska w Sądzie Najwyższym.

  Prezydent Lech Kaczyński wręczył akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego Sądu Najwyższego tylko pięciu osobom z całej Polski. Podkreślił, że sędziowie mają ogromną władzę, a w Polsce jest ponad 10 tys. sędziów, czyli prawie najwięcej w Europie. Dodał, że stan związany z wynagrodzeniami sędziów trudno uznać za zadowalający patrząc na zarobki adwokatów i notariuszy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama