Żory: Naciągała ludzi na prezenty

  Żory: Naciągała ludzi na prezenty

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci poszukują 36-letniej Kariny Pelc, mieszkanki Żor, która podejrzewana jest o kilkadziesiąt oszustw.
  Kobieta udając akwizytorkę naciągała ludzi wyłudzając od nich pieniądze za transport prezentów, których ci w rzeczywistości nie otrzymywali.

  - Kobieta prowadziła działalność w kilku miastach, między innymi w Pogwizdowie, Gliwicach, Czeladzi, Bytomiu, Mysłowicach, Sosnowcu, Zabrzu i Katowicach. Jest poszukiwana na podstawie aż czterech listów gończych, wystawionych między innymi przez Sąd Rejonowy Katowice-Zachód - wylicza Kamila Siedlarz, rzeczniczka żorskiej policji.

  Schemat działania fałszywej akwizytorki był zawsze taki sam. - Kobieta pukała do drzwi domów i proponowała ich lokatorom sprzedaż w cenach promocyjnych sprzętu gospodarstwa domowego.
  Kiedy klient wyraził zainteresowanie zakupem przy okazji mówiła, że osoby, które w swoim numerze "pesel" mają liczbę "5" mogą liczyć na ciekawe nagrody, przyznawane przez jej firmę. Obiecywała, że klient dostanie prezent, musi tylko zapłacić za jego transport - mówi rzeczniczka.

  36-letnia żorzanka pobierała od ludzi zaliczki w wysokości od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych na poczet transportu prezentu, po czym znikała. - Szacujemy, że w ten sposób udało jej się oszukać kilkadziesiąt osób - mówi Siedlarz.

  Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu aktualnego miejsca pobytu poszukiwanej proszone są o kontakt z żorską policją pod numerem telefonu: 032 4788200 lub powiadomienie najbliższej jednostki policji pod numerem telefonu 997.


  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oszustka od lat

   atanoda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 2

   Byłam przez tą Panią oszukana w 1998 roku. Wtedy komenda w Wodzisławiu prowadziła przeciw niej postępowanie. Na mocy wyroku musiała mi zwrócić pieniążki. Po latach znów się w to bawi?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   podli ludzie

   bratnia dusza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jak morzecie wyciągać brudy po latach podali ludzie ona juz swoje odpokotowala .Przestanie bruzdzic jej w życiu !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama