Przyczyna wybuchu w Zabrzu: dogrzewali się płomieniem z...

  Przyczyna wybuchu w Zabrzu: dogrzewali się płomieniem z instalacji gazowej

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Po dwóch dniach od katastrofy budowlanej w Zabrzu przy ulicy Andersa znane są już wstępne ustalenia dotyczące jej przyczyn. Prowadząca sprawę zabrzańska prokuratura oraz policjanci realizujący zlecone czynności ustalili, że prawdopodobną przyczyną eksplozji był wybuch gazu w mieszkaniu na I piętrze budynku.
  W wyniku eksplozji jedna osoba zginęła, a trzy inne zostały ranne. Na podstawie wszczętego śledztwa prokurator powołał biegłego z zakresu pożarnictwa, a także zlecił policjantom przesłuchanie świadków zdarzenia.

  Funkcjonariusze zatrzymali właściciela mieszkania, w którym doszło do wybuchu. Z zebranych dotąd ustaleń wynika, że w dniu tragedii w jego mieszkaniu przebywało kilka osób raczących się różnymi wyskokowymi trunkami. Przed wybuchem opuścił on mieszkanie wraz z innymi osobami. Wewnątrz pozostało jednak dwóch mężczyzn, którzy korzystając z instalacji gazowej ogrzewali jedno z pomieszczeń płomieniem zapalonym bezpośrednio z rury doprowadzającej gaz.

  Jak ustalili śledczy, tuż przed 17.00 jeden z mężczyzn widząc, że płomień zgasł postanowił ponownie go zapalić. W tym momencie prawdopodobnie nastąpił wybuch.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama