Wybudują kanalizację, ale rozkopią pół Dąbrowy Górniczej

  Wybudują kanalizację, ale rozkopią pół Dąbrowy Górniczej

  Piotr Sobierajski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W mieście rusza największa w dziejach miasta inwestycja warta ponad 637 mln zł. Chodzi o budowę sieci kanalizacji miejskiej i uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej. Dąbrowskie przedsięwzięcie jest obecnie trzecim tego typu, tak dużym projektem w kraju.
  Po jego zakończeniu aż 96 procent wszystkich gospodarstw w mieście będzie podłączonych do kanalizacji. Niestety, zanim to nastąpi, ludzie muszą się przygotować na ogromne utrudnienia.

  Większość ulic w mieście będzie rozkopanych, będą też problemy z płynną komunikacją. Nie może być jednak inaczej, skoro nowe rury i wodociągi mają się pojawić w rejonie aż 212 ulic ze wszystkich 452, jakie obecnie są na terenie miasta. Po skończeniu budowy powstaną tam nowe nawierzchnie i chodniki.
  Na początek na niedogodności i roboty budowlane muszą się przygotować mieszkańcy Strzemieszyc Wielkich. Tu budowę nowej infrastruktury oraz budowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej zaplanowano m.in. w ul. Zwycięstwa i Orkana.

  - Zlikwidowana zostanie także przestarzała i niespełniająca wymogów unijnych Grupowa Oczyszczalnia Ścieków w Strzemieszycach. Ścieki ze jej zlewni zostaną przerzucone do oczyszczalni "Centrum", przy ul. Powstańców - informuje Lucyna Stępniewska z dąbrowskiego Urzędu Miejskiego.

  W lutym br. ma zostać podpisana umowa na budowę tłoczni "Tworzeń" wraz z rurociągiem tłocznym i infrastrukturą wodną w ul. Tworzeń, Zaplecze oraz częściowo w ul. Roździeńskiego i Piłsudskiego. Ekipy pracować też będą w dzielnicach: Ząbkowice, Piekło, Łęknice, Dziewiąty, Trzydziesty, Korzeniec oraz na Wzgórzu Gołonoskim. W latach 2013-15 roku nowe sieci i wodociągi pojawią się natomiast w Ujejscu, Sikorce, Bugaju i Tucznawie.

  - Najważniejsze, żeby ruszyły już pierwsze prace, bo od wielu miesięcy słyszymy, że nie da się wyremontować tej drogi, czy tamtego chodnika, bo będą tam układane rury. Tak jest na przykład na ul. Tworzeń, która jest dziurawa i pełna kolein. A rozkopane ulice jakoś trzeba będzie przeboleć, choć z przejazdami pewnie będzie ciężko - podkreśla Mirosław Bańka, mieszkaniec Gołonoga.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Inwestycja

   Lolo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   Wielka sprawa. Trzymam kciuki za powodzenie tej inwestycji.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kanalizacja

   Zenek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   Widzę, że obecne władze Dąbrowy Górniczej chcą wywiązać się z obietnic przedwyborczych.
   Temat trudny, ale dobrze się stało, że wreszcie ta ekipa się za to zabrała. Wcześniej innym zabrakło...rozwiń całość

   Widzę, że obecne władze Dąbrowy Górniczej chcą wywiązać się z obietnic przedwyborczych.
   Temat trudny, ale dobrze się stało, że wreszcie ta ekipa się za to zabrała. Wcześniej innym zabrakło
   determinacji i odwagi. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama