Katowice: Laury za trzeźwość

  Katowice: Laury za trzeźwość

  GKM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Organizatorzy społecznej akcji "Prowadzę, jestem trzeźwy", ks. Piotr Brząkalik, duszpasterz trzeźwości archidiecezji katowickiej i dr Krzysztof Wilgus, właściciel firmy Business Consulting, otrzymali tegoroczny Złoty Laur umiejętności i kompetencji w kategorii "Pro Publico Bono". Laury przyznaje Regionalna Izba Gospodarcza za sukces zawodowy, połączony z działalnością publiczną, etyką społeczną i udziałem w akcjach charytatywnych.
  Kampanię skierowaną do kierowców wymyślił ks. Brząkalik. Poprzedzono ją badaniami socjologicznymi, w których uczestniczyli też karani za jazdę po pijanemu. Łącznie przepytano 1400 osób. Okazało się, że najczęściej na jazdę po pijanemu nie zgadza się młodzież, ale aż 5 proc. osób, głównie ze starszego pokolenia uważa, że jest to dopuszczalne.

  W prowadzonych z rozmachem kampaniach promujących trzeźwość za kierownicą, naklejono na autobusach i tramwajach 500 naklejek, powieszono 200 billboardów, wyemitowano kilkaset audycji. Rozdano 15 tys. breloków, które zaprojektował prof. Roman Kalarus. Dużą popularnością cieszy się strona www.trzezwosc.pl, na której przeprowadzano 20 akcji charytatywnych.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama