Dynamo Moskwa - Aluprof BKS 3:1. Porażka na pożegnanie

Sześć meczów i tyle samo porażek - takim bilansem żegnają się bielskie siatkarki z Ligą Mistrzyń. Podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza wygrały seta z Dynamem w Moskwie, ale przegrały 1:3.

Mecz nie cieszył się dużym zainteresowaniem, a wiele miejsc w hali zajmowali... żołnierze w galowych mundurach. Gospodynie zaczęły od prowadzenia 8:2, ale Polki obudziły się dzięki dobrej zagrywce Anny Barańskiej. Dynamo miało tylko dwa punkty przewagi (15:13), jednak szybko opanowało sytuację. Podobny przebieg miał drugi set - 9:3 dla Rosjanek, a następnie 15:13. Od stanu 18:13 gospodynie miały pełną kontrolę nad wydarzeniami.

W trzecim secie wreszcie BKS grał punkt za punkt. Przy wyniki 15:14 dla bielszczanek udało się odskoczyć na 19:14 i 21:17. Wprawdzie zrobiło się trochę nerwowo przy stanie 23:21, ale po drugim setbolu na twarzach polskich zawodniczek pojawiły się uśmiechy.

Jako ostatnie uśmiechały się jednak Rosjanki, choć w czwartym secie prowadziły tylko 16:14. Wypracowały kolejne punkty (jak w całym meczu dobrze funkcjonował ich blok) - 20:14 i już nie było wątpliwości kto wygra...