Zawiercie, Włodowice: Dziś prąd powinien wrócić do pięciu...

  Zawiercie, Włodowice: Dziś prąd powinien wrócić do pięciu zawierciańskich gmin

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Pod przewodnictwem starosty zawierciańskiego obradował wczoraj powiatowy zespół zarządzania kryzysowego w Zawierciu.
  W spotkaniu uczestniczyli m.in.: wicewojewoda śląski Stanisław Dąbrowa, przedstawiciele straży pożarnej, policji, a także leśnicy, samorządowcy oraz przedstawiciele rejonów dystrybucji Enion w Będzinie i Częstochowie.

  Analizowano sytuację w powiecie zawierciańskim, w związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi i związanymi z tym utrudnieniami w dostawie energii elektrycznej i wody. Brak energii dotyczy 5 gmin, czyli około 5 tysięcy odbiorców.
  Sytuacja w dalszym ciągu jest dynamiczna - usuwane są awarie, jednak trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że pojawiają się kolejne problemy z dostawą prądu. Do wszystkich gmin dostarczana jest woda, choć nie jest to zaopatrzenie ciągłe. Szkoły pracują bez zakłóceń. Wiadomo już, że duże straty ponoszą rolnicy, którzy z powodu braku energii mają problem z udojem i przechowywaniem mleka.

  Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych służby energetyczne podległe będzińskiemu zakładowi energetycznemu Enion do dziś powinny uporać się z awariami. Obecnie najgorsza sytuacja jest w gminie Włodowice, w której usuwanie awarii potrwa najdłużej.

  Samorządowcom przekazano także informacje o trybie i sposobie ubiegania się o środki (z budżetu państwa) na usuwanie klęsk żywiołowych, a także o możliwości udzielenia wsparcia, w ramach pomocy społecznej, osobom szczególnie potrzebującym.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama