Nowe kamery w Kuźni Raciborskiej

  Nowe kamery w Kuźni Raciborskiej

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Urzędnicy z Kuźni Raciborskiej inwestują w rozwój monitoringu. W centrum miasta pojawiły się dwie dodatkowe kamery.
  - Całe centrum mamy już "złapane". Monitoring przyniósł efekty. Dzięki kamerom, które zamontowaliśmy dwa lata temu, nikt nie niszczy już przystanków autobusowych, ani nie wywraca koszy na śmieci. Z tymi problemami borykaliśmy się wcześniej co weekend. Dlatego postanowiliśmy uzupełnić system o kolejne urządzenia - mówi Bogusław Wojtanowicz, wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej.

  Nową kamerę zainstalowano już na bloku znajdującym się przy skrzyżowaniu ulic: Świerczewskiego i Moniuszki.
  Druga znajduje się także przy Świerczewskiego w okolicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych. Dzięki temu policjanci z posterunku w Kuźni Raciborskiej mogą obserwować znajdujący się tam skwer, na którym często zbiera się młodzież.

  - Wszystko jest nagrywane i w razie potrzeby można wrócić do zdarzenia, które rozegrało się pod kamerami - mówi starszy sierżant Anna Wróblewska z raciborskiej policji.

  Rozbudowa monitoringu nie pochłonęła zbyt dużo. - Za 20 tysięcy złotych kupiliśmy jedną kamerę. Drugą wzięliśmy w dzierżawę. Podobnie jest z kamerami, które montowaliśmy wcześniej. Dzięki temu, że są dzierżawione, w cenie mamy także konserwację - dodaje Wojtanowicz.

  Gdy w październiku 2008 roku uruchamiano system, zapłacono 56 tysięcy złotych. Urzędnicy nie wykluczają, że w przyszłości kamery pojawią się także na osiedlu budynków wielorodzinnych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama