Katowice gotowe na regionalne biuro PE

Katowice gotowe na regionalne biuro PE

PS

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Dobiega końca studencka akcja zbierania podpisów w celu ustanowienia w Katowicach siedziby regionalnego biura Parlamentu Europejskiego. Finał akcji nastąpi dzisiaj o godz. 12.00.
Do tego czasu list poparcia można podpisać w punkcie informacyjnym mieszczącym się w budynku rektoratu (Katowice, ul. Bankowa 12).

Organizatorem przedsięwzięcia jest Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego.

Tymczasem wojewoda Zygmunt Łukaszczyk zwrócił się do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka o rozszerzenie o Katowice listy miast aspirujących do otwarcia na ich terenie biura informacyjnego Parlamentu Europejskiego. Do tej pory takie biuro działa jedynie w Warszawie.

- Jestem przekonany, że stolica województwa śląskiego, centrum rodzącej się metropolii, nie tyle zasługuje na jeszcze jedną szansę, ale przede wszystkim spełnia wszystkie pięć kryteriów niezbędnych do otwarcia i prowadzenia biura informacyjnego. Katowice są sercem ponad 2 mln aglomeracji, centrum najgęściej zaludnionego regionu kraju, mają doskonałe położenie. Katowice są jednym z największych i najlepszych centrów uniwersyteckich w Polsce, (...) mają doskonałą infrastrukturę łączącą region z innymi województwami oraz krajami sąsiadującymi. (...) Mogą poszczycić się jednym z najlepszych i najdynamiczniej rozwijających się portów lotniczych w Polsce, który regularnie uruchamia nowe połączenia. Można stąd bezpośredni dolecieć do Brukseli. I wreszcie Katowice są miejscem, w którym zarówno władze miasta jak i regionu dołożą wszelkich starań, aby biuro informacyjne Parlamentu Europejskiego mogło funkcjonować w doskonałych warunkach - uzasadnia wojewoda.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo