Solidarność przeciw kolejnym zwolnieniom w hutach Arcelor...

  Solidarność przeciw kolejnym zwolnieniom w hutach Arcelor Mittal Poland

  PS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Solidarność nie zgadza się na kolejne redukcje zatrudnienia w hutach należących do Arcelor Mittal Poland. - Naszym zakładom grozi spadek konkurencyjności i pogorszenie bezpieczeństwa pracy - alarmuje Jerzy Goiński, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Arcelor Mittal Poland Oddział Dąbrowa Górnicza.
  Kilkanaście dni temu do związków w koncernie dotarło pismo zarządu, w którym informuje on o planach ograniczenia zatrudnienia o 1050 pracowników. Część z nich odeszłaby na świadczenia emerytalne lub przedemerytalne, pozostali objęci byliby systemem dobrowolnych odejść. Póki co nie przedstawiono jednak przyczyn planowanych zwolnień, harmonogramu odejść oraz wysokości ewentualnych odpraw.

  - Nie znajdujemy żadnego merytorycznego uzasadnienia dla tak dużej redukcji zatrudnienia. Nasze huty nie mogą sobie pozwolić na odejścia kolejnych pracowników, bo zagrozi to procesowi produkcji oraz bezpieczeństwu załogi - uważa Jerzy Goiński.

  Goiński przypomina, że huty należące do koncernu Arcelor Mittal Poland od wielu lat poddawane są redukcji zatrudnienia. W 2004 roku pracowało w nich ok. 20 tys. osób. Wymogi integracyjne z Unią Europejską oraz wzrost wydajności pozwoliły na obniżenie zatrudnienia o połowę. Zdaniem związkowców koncern dostosował już zatrudnienie do potrzeb rynku. - Tym bardziej, że w branży widać symptomy poprawy koniunktury. Zamiast zwolnień należałoby więc raczej zadbać o warunki pracy i zatrzymanie doświadczonych pracowników - uważa Jerzy Goiński.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama