Ogrodzieniec znowu bez prądu - kolejne awarie

Ogrodzieniec znowu bez prądu - kolejne awarie

PS

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Wyjątkowo mroźna noc z temperaturą dochodzącą do -26 st. C spowodowała kolejne awarie linii średniego i niskiego napięcia w powiecie zawierciańskim. Przywrócono dostawy prądu w powiatach myszkowskim i częstochowskim.
W najgorszej sytuacji są mieszkańcy gminy Ogrodzieniec. Po dwóch dniach względnego spokoju ponownie obudzili się w ciemnościach. Prądu nie ma około pół tysiąca ludzi.

Oto stan na niedziele godz. 6:

Działania Straży Pożarnej polegały na:
- w 29 przypadkach usuwaniu nawisów i sopli z budynków na terenie całego województwa (PSP 20 samochodów/57 osób, OSP 23 samochody/119 osób),
- w 3 przypadkach pomocy Pogotowiu Energetycznemu w usuwaniu pochylonych drzew przy liniach energetycznych (raz w Czatachowej w powiecie myszkowskim udział OSP 1 samochód/6 osób, raz w Starym Cykarzewie w powiecie częstochowskim OSP 1 samochód/6 osób), raz w powiecie będzińskim udział PSP 2 samochody/4 osoby i OSP 2 samochody/10 osób.

Na terenie powiatu myszkowskiego w rejonie, gdzie występowały braki w dopływie energii elektrycznej wystawiane są każdego dnia patrole policyjne w ilości 12 funkcjonariuszy ( 5 pojazdów służbowych). W ramach swoich zadań patrole te czuwają nad bezpieczeństwem prowadzonych działań naprawczych wykonywanych przez zakład energetyczny. Ponadto zapobiegają ewentualnym kradzieżom linii energetycznych i telekomunikacyjnych oraz kradzieży drzewa pochodzącego z wycinki lasów.

Zaangażowane agregaty prądotwórcze:
Na terenie powiatu myszkowskiego pozostają 3 agregaty straży pożarnej:
20 kW JRG Będzin (przyczepa) - ujęcie wody w miejscowości Antolka - zasilanie pompy głębinowej.
30 kW Warszawa (przyczepa) - ujęcie wody w miejscowości Brzeziny - zasilanie pompy głębinowej.
30 kW Warszawa (przyczepa) - odwód w KP PSP Myszków, nie pracuje.

Na terenie powiatu zawierciańskiego pozostaje 1 agregat straży pożarnej:
40 kW (OSP Nowy Bieruń) - zabezpieczenie wodociągu w razie ponownej awarii - Zawiercie - Karlin, nie pracuje.
Powyższe agregaty są obsługiwane przez lokalnych pracowników.

W usuwaniu skutków klęski żywiołowej udział brali żołnierze 1. Brygady Obrony Powietrznej w Gliwicach i Bytomiu oraz 2. Batalionu Ratownictwa Inżynieryjnego w Brzegu. Siły te zostały zadysponowane dla Rejonu Dystrybucji Zawiercie (22 żołnierzy - gminy Ogrodzieniec i Pilica) oraz Myszków (15 żołnierzy - gmina Niegowa). Prawdopodobnie także dzisiaj żołnierze pojawią się w rejonie najpoważniejszych awarii.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo