Ważne
  Mieszkańcy całego woj. śląskiego składali dary dla...

  Mieszkańcy całego woj. śląskiego składali dary dla mieszkańców Haiti

  MAKI

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Po niedzielnych mszach świętych wierni składają datki na pomoc ofiarom kataklizmu na Haiti. Zebrane pieniądze trafią do kasy Caritas, a stamtąd - do potrzebujących. Każdy także może wpłacić pieniądze na specjalnie stworzone w tym celu caritasowskie konta bankowe. Pieniądze można wpłacać np. na następujący rachunek: Bank Pekao S.A. I o/Gliwice 57 1240 1343 1111 0010 0216 7128 z dopiskiem HAITI.
  Biskupi zaapelowali o pomoc dla poszkodowanych ludzi we wszystkich diecezjach metropolii górnośląskiej. Także papież Benedykt XVI wezwał wszystkich ludzi do niesienia pomocy ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti.
  Przypomnijmy, rozmiary kataklizmu były tak ogromne, że spowodowały śmierć setek tysięcy ludzi. Tysiące mieszkańców straciło cały dorobek swego życia. Pod gruzami szpitali i domów mieszkalnych zginęły setki tysięcy ludzi. Pomoc humanitarna płynie z całego świata. Na miejscu pracowali ofiarnie też polscy strażacy i ratownicy z psami wyszkolonymi do szukania ludzi w gruzowiskach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama