Marszałek województwa śląskiego chce nagrodzić sportowców....

  Marszałek województwa śląskiego chce nagrodzić sportowców. Ale nie wie których

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Do końca stycznia można zgłaszać wnioski o Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe w 2009 roku.
  Nagrody Marszałka przyznawane są zawodnikom z województwa śląskiego, którzy zdobyli medale na Mistrzostwach Świata, Europy i Polski. Otrzymają je sportowcy w trzech kategoriach wiekowych - senior, młodzieżowiec oraz junior.

  Nagroda może być przyznana za osiągnięcia w dyscyplinach zarówno indywidualnych, jak i zespołowych. Nagrodami indywidualnymi mogą być uhonorowani tylko zawodnicy dyscyplin objętych ogólnopolskim systemem szkolenia i współzawodnictwa sportowego.


  Wnioski o przyznanie nagrody mogą składać m.in. stowarzyszenia kultury fizycznej, jednostki samorządu terytorialnego, związki sportowe, uczelnie wyższe oraz środowiska sportowe z terenie województwa śląskiego. Nagroda ma charakter pieniężny. W tegorocznej edycji z budżetu województwa śląskiego na nagrody Zarząd przeznaczył kwotę 100 000 zł.

  Nagrody Marszałka po raz pierwszy zostały przyznane w grudniu ubiegłego roku za osiągnięcia sportowe z 2008 roku. Otrzymało je 30 sportowców. Pomysł zrodził się wśród radnych Sejmiku Śląskiego - w Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama