Śląscy policjanci zgarnęli kolejnych pseudokibiców, którzy...

  Śląscy policjanci zgarnęli kolejnych pseudokibiców, którzy wszczęli burdy po meczu w Czechach

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu zatrzymali już sześciu mężczyzn, którzy brali udział w zbiegowisku przed meczem piłkarskim jednego ze spotkań czeskiej ligi, w wyniku którego doszło do zbiorowego zakłócenia ładu i porządku publicznego. Wczoraj zatrzymany został 19-latek.
  Do zamieszek doszło w lutym 2009 roku przed meczem FC Brno - Banik Ostrawa. Na tym meczu zameldowała się kilkudziesięcioosobowa grupa pseudokibiców z Katowic.

  Wyczyny chuliganów zostały zarejestrowane przez kamery monitoringu. - Na podstawie materiałów, które otrzymaliśmy od naszych kolegów z Czech zidentyfikowaliśmy pseudokibiców, którzy aktywnie uczestniczyli w zadymie. Wszyscy zatrzymani przyznali się do przedstawionego im zarzutu czynnego udziału w zbiegowisku i ataku na czeskie służby ochrony - informuje biuro prasowe KWP Katowice.

  Każdy z podejrzanych dobrowolnie poddał się karze dziewięciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu jej wykonania na okres od półtorej roku do trzech lat. Ponadto każdy z nich będzie musiał zapłacić grzywnę i ponieść wydatki związane z sądowym postępowaniem. Zatrzymany wczoraj 19-latek jest szóstą osobą zatrzymaną w tej sprawie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama