Francuzi przyjadą do nas na praktykę i stworzą rękę

  Francuzi przyjadą do nas na praktykę i stworzą rękę

  Monika Krężel

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nauczyciele i uczniowie ze szkoły zawodowej z małego miasteczka Louhans we Francji będą współpracować ze Śląskimi Technicznymi Zakładami Naukowymi w Katowicach. Już wiadomo, że młodzi Francuzi przyjadą na praktyki do firm branży informatycznej i produkcyjnej w naszym regionie. Polskich uczniów czekają też zajęcia we Francji.
  Na razie szkoły przygotowują się do tego, by wystartować wspólnie w dwóch projektach w ramach programu Leonardo da Vinci. - Pierwszy ma opierać się na wymianie uczniów w ramach praktyk zawodowych i w nim chcemy wziąć udział razem z Francuzami - mówi Jan Sporek, dyrektor Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach. - Drugi projekt powinien być realizowany przynajmniej z trzema szkołami. Nazywa się "Ręka" i polega na stworzeniu modelu wirtualnej oraz fizycznej ręki. Oprócz nas i Francuzów, w projekcie chcą wystartować też szkoły z Rumunii i Turcji.

  Do Katowic przyjechało już dwóch nauczycieli z Francji. W poniedziałek zwiedzili obóz w Oświęcimiu, wczoraj przyglądali się pracy w ŚTZN.
  Strona polska będzie odpowiedzialna za przygotowanie praktyk. - Tematem projektu jest problem języka obcego w firmach wykonujących różnego typu transakcje. Chcemy pokazać uczniom, że język angielski jest potrzebny w zakładach pracy, a niekiedy jest nawet kryterium przyjęcia do pracy - mówi dyrektor Sporek. - W Polsce praktyki będą się odbywały w dużych firmach branży IT czy produkcyjnych, pierwsi uczniowie wezmą w nich udział jeszcze w tym roku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama