Wiceprezydent Zabrza Adam K. zatrzymany przez ABW

  Wiceprezydent Zabrza Adam K. zatrzymany przez ABW

  AMC

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Adam K. wiceprezydent Zabrza został dzisiaj rano zatrzymany przez ABW. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o śledztwo, jakie Prokuratura Apelacyjna w Katowicach prowadzi w sprawie afery węglowej. K. był wcześniej dyrektorem kopalni Szczygłowice.
  - Nie wiemy w jakim charakterze i z jakiego powodu został zatrzymany Adam K. Na pewno nie ma to nic wspólnego z jego pracą w zabrzańskim samorządzie - podkreśla Dariusz Krawczyk, naczelnik wydziału kontaktów społecznych.

  We wtorek zatrzymani przez Agencję Bezpieczeństwa Węglowego zostali Artur K., dyrektor kopalni Wieczorek i Janusz S. z biura Katowickiego Holdingu Węglowego. Nie wiadomo, jakie usłyszeli zarzuty.


  - Mogę jedynie potwierdzić zatrzymanie tych osób. Na szczegóły ze względu na dobro śledztwa jest zbyt wcześnie - mówi prok. Leszek Goławski, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach.

  Jak się dowiedzieliśmy to ciąg dalszy śledztwa, w którym zatrzymano pracowników dwóch spółek węglowych: Stanisława L., dyrektora kopalni Staszic z Katowickiego Holdingu Węglowego oraz z Jastrzębskiej Spółki Węglowej: Józefa Ś., pracownika biura zarządu JSW, Bogumiła Ś., byłego dyrektora Borynii, a obecnie wiceprezesa Jastrzębskich Zakładów Remontowych, Stanisława M., do niedawna członka zarządu zakładu logistyki materiałowej w JSW, oraz Adam R., byłego pracownika biura zarządu JSW. Pracownicy JSW usłyszeli zarzuty niegospodarności i korupcji. W latach 2004-2008 mieli przyjąć łapówki w kwotach od 70 do 300 tyś. zł.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Aptekarz

   Yeti (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 23

   Mańka Sz. w ramach łupu wyborczego wysłała Adama K na odcinek związany z inwestycjami.Tam dopoiero się nachapał ,miliardowe kontrakty wysokie prowizje.Wpuścila lisa do kurnika a w Zabrzu bród i...rozwiń całość

   Mańka Sz. w ramach łupu wyborczego wysłała Adama K na odcinek związany z inwestycjami.Tam dopoiero się nachapał ,miliardowe kontrakty wysokie prowizje.Wpuścila lisa do kurnika a w Zabrzu bród i syf,na wjazd do Zabrza z A4 brak pieniędzy.Wrzucisz do kosza papier to za 2 tygodnie mozesz go wyciągnąć,dziury w drogach i bałagan tłumaczony inwestycjami.Dla wszystkich,którzy chcą mu napluć na posesję -mieszka w domu za łapówy w Kończycach naprzeciw kościoła.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wiceprezydnt Zabrza

   niezadowolony (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 6

   Ciekaw jestem co nato powie prezdent Zabrza,kogo wybrala na swego zastepce

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama