Ważne
  Studentka socjologii UŚ zdobyła nagrodę w konkursie na...

  Studentka socjologii UŚ zdobyła nagrodę w konkursie na artykuł naukowy

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katarzyna Staś, studentka Uniwersytetu Śląskiego, zdobyła II nagrodę w konkursie na artykuł naukowy o edukacji i rynku pracy. Wyróżniona praca nosi tytuł Rola poradnictwa zawodowego w identyfikowaniu deficytów kapitału kulturowego i społecznego młodzieży.
  Do konkursu, zorganizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie - Małopolskie Obserwatorium Rynku Pracy i Edukacji, zakwalifikowały się 22 prace. Pierwszego miejsca nie przyznano. Trzecią nagrodą został wyróżniony artykuł Wojciecha Ciszewskiego, studenta prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

  Komisja konkursowa doceniła takie walory pracy Katarzyny Staś, jak: szczegółowa analiza aspektów doradztwa zawodowego poszerzona o różnorodne ujęcia teoretyczne, samodzielna ocena ujęć teoretycznych, nakreślenie szerokiego tła dla przeprowadzonej analizy.


  Fragment uzasadnienia komisji konkursowej został udostępniony przez serwis Małopolskiego Obserwatorium Rynku Pracy i Edukacji.

  Laureatka jest studentką V roku socjologii. Należy do Koła Naukowego Human Resources działającego przy Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Jak sama mówi, jej zainteresowania naukowe skupiają się przede wszystkim wokół tematyki zarządzania zasobami ludzkimi.

  Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe a ich prace zostaną opublikowane, zarówno w wersji elektronicznej na stronie internetowej organizatora, jak i w formie tradycyjnej - drukiem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama