Ważne
  Radny Urbas stracił mandat, idzie do sądu i prokuratury

  Radny Urbas stracił mandat, idzie do sądu i prokuratury

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Piętnastu radnych koalicji rządzącej podjęło uchwałę o wygaśnięciu mandatu opozycjonisty Grzegorza Urbasa, który ich zdaniem jest jedynie zameldowany w Raciborzu, a tak naprawdę mieszka w Tworkowie. Uchwała trafi do wojewody.
  Radny nie zamierza się poddawać. Zapowiada, że wkrótce złoży odwołanie w Sądzie Okręgowym i powiadomi prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez przewodniczącego Rady Miasta Tadeusza Wojnara.

  - Kazał zrobić ksero mojego pisma, w którym wyjaśniałem, że posiadam nieruchomości w Tworkowie, ale zamieszkuję w Raciborzu. Był tam adres. To są informacje niejawne, ale kopie zostały rozdane dziennikarzom - denerwuje się Urbas, który mówi, że teraz boi się o bezpieczeństwo swojej rodziny.
  Nie był na sesji, podczas której głosowano nad jego mandatem. - Nie dojechałem, bo zepsuło mi się auto - twierdzi.

  Swojego kolegę próbowali ratować radni opozycji, którzy wnioskowali, by głosowanie przełożyć. Projekt uchwały w ostatnim momencie wprowadzono do porządku obrad. Ale w kuluarach o mandacie Urbasa mówiło się już dawno.

  - Jeśli mnie odwołają, to będzie to odwet - mówił przed sesją opozycjonista, który wcześniej zaatakował szefów rady, twierdząc, że nie powinni oni sprawować mandatów, bo łamią przepisy antykorupcyjne. Wiceprzewodniczący Artur Jarosz prowadzi firmę, która zarządza nieruchomościami, zaś przewodniczący Wojnar jest prezesem spółdzielni mieszkaniowej.

  Obaj - zdaniem opozycji - zarządzają nieruchomościami, albo wspólnotami z udziałem gminy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama