Wygrana hokeistów Zagłębia

W Sosnowcu Zagłębie nie dało szans drużynie JKH
W Sosnowcu Zagłębie nie dało szans drużynie JKH Fot. Arkadiusz Ławrywianiec
Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - JKH GKS Jastrzębie 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Dwa dni temu hokeiści z Sosnowca wrócili z Nowego Targu w kiepskich nastrojach. Prowadzili z Podhalem już dwiema bramkami, ale ostatecznie przegrali i to po dogrywce.

- Na pewno czeka nas męska rozmowa, bo prowadząc 3:1 nie można zapominać kompletnie o obronie - grzmiał wtedy trener Milan Skokan.

Rozmowa przyniosła skutek, bo we wtorek sosnowiczanie bez problemu pokonali drużyną z Jastrzębia. Pierwszy do siatki trafił Teddy Da Costa, który wykorzystał podanie Tobiasza Bernata. Potem bramkarz gości jeszcze trzy razy musiał wyjmować krążek z siatki. Zespół JKH honorowego gola zdobył dopiero 80 sekund przed ostatnią syreną.

Trzecia tercja tego spotkania rozpoczęła się z 15-minutowym opóźnieniem. Powodem tego była awaria oświetlenia. To nie pierwszy taki przypadek. Podobna sytuacja miała miejsce podczas meczu z Naprzodem Janów, ale wtedy hokeiści na lód wyszli dopiero po 30 minutach.

Pierwsze miejsce na zakończenie sezonu zasadniczego zajęli hokeiści Cracovii. "Pasy" mają aż 13 punktów przewagi nad drugim w tabeli GKS Tychy.