Bytom: Zobacz, gdzie drogowcy ustawili zasieki

  Bytom: Zobacz, gdzie drogowcy ustawili zasieki

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W związku z pracami remontowymi, prowadzonymi na terenie Bytomia, można się spodziewać w najbliższym czasie poważnych utrudnień w ruchu drogowym.
  Zamknięcie całkowite dla ruchu kołowego w Bytomiu - Stolarzowicach:

  Od 3 lutego w związku z przebudową kanalizacji sanitarnej i deszczowej przy ul. Gombrowicza nastąpi jej całkowite wyłączenie na odcinkach planowanych robót tj. od ul. Suchogórskiej do ul. Kaczmarczyków, od ul. Kościuszki do pl. Jana i od pl. Jana do ul. Żołnierskiej.

  Planowany zakres robót skutkuje zmianą trasy przejazdu komunikacji miejskiej linii: 20, 83, 135, 169, 176 oraz 735.
  Trasa komunikacji miejskiej prowadzona będzie z kierunku centrum ulicami: Suchogórską do pl. Witkiewicza z wyznaczeniem przystanku tymczasowego i dokonaniem nawrotu (pętla) w kierunku ul. Ptakowickiej - Ptakowicka - Czecha (z tymczasowego przystankami w rejonie skrzyżowania z ul. Kościuszki - przystanek n/ż) - pl. Jana - Czecha - Ptakowicka w kierunku ul. Żołnierskiej z przystankiem n/ż przy ul. Ptakowickiej przed ul. Żołnierską. Wskazana trasa będzie obowiązywać w obu kierunkach. Przewidywany czas trwania zamknięcia dla ruchu kołowego ul. Gombrowicza wynosić będzie 4 miesiące.

  Na terenie dzielnic: Stolarzowice i Górniki prowadzone są w ramach zadania "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej" roboty związane z przebudową kanalizacji w ulicach: Musioła, Planeta, Krzyżowa Góra, Dunikowskiego, Damrota, Wrzosowa, Gajowa, Nadzieja, Radosna, Zgrzebnioka oraz Jasnej. Dojazd do zabudowy mieszkaniowej na tych ulicach jest utrudniony.

  Na ul. Żołnierskiej roboty w pasie drogowym prowadzone będą przy zastosowaniu sygnalizacji wahadłowej.

  Ponadto wyłączone z ruchu kołowego będą między innymi ulice:

  Łagiewnicka na odcinku od myjni samochodowej do ul. Szyby Rycerskie;

  Świętochłowicka na odcinku od ul. Krzyżowej do ul. Ostatniej - objazd prowadzony jest ulicami: Cyryla i Metodego oraz Armii Krajowej, na których obowiązuje ruch jednokierunkowy. Trasy przejazdu w kierunku Świętochłowic prowadzona jest ul. Cyryla i Metodego i św. Piotra do ul. Świętochłowickiej. Trasa przejazdu w kierunku centrum prowadzona jest ulicami św. Piotra, Armii Krajowej do ul. Krzyżowej. Ruch kołowy na skrzyżowaniu ulic św. Piotra i Świętochłowickiej sterowany jest sygnalizacją wahadłową. Nadal utrzymane jest zawężenie jezdni (do jednego pasa) na ul. Świętochłowickiej przy granicy miasta. Dojazd do zakładów przy ul. Szyby Rycerskie utrzymany jest od strony skrzyżowania ulic: Krzyżowej i Świętochłowickiej. Dojazd do zakładów przy ul. Fabrycznej prowadzony jest poprzez ul. Ludową i Fabryczną;

  Ostatnia, gdzie wyłączony jest odcinek w rejonie skrzyżowania ul. Świętochłowickiej - Ostatniej - św. Piotra, który utrzymany będzie do 31 marca 2010 roku. Objazd prowadzony jest przez miasto Świętochłowice.

  Ponadto utrudnienia w ruchu drogowym mogą wystąpić na ulicach:

  Piłsudskiego, gdzie prowadzona jest przebudowa kanalizacji deszczowej na odcinku od ul. Korfantego do ul. Strażackiej. Roboty prowadzone przy zawężeniu szerokości jezdni do jednego pasa ruchu. Zalecany jest objazd dla pojazdów do 3,5 tony ulicami: Witczaka, Matejki, Smolenia oraz Chrobrego;

  Chorzowskiej (pl. Pogoda), gdzie wyłączona z ruchu kołowego część jezdni - pas ruchu w kierunku Katowic;

  Francuskiej, gdzie trwa przebudowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Roboty prowadzone są przy zastosowaniu sygnalizacji wahadłowej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama