Ważne
  Bytom: Ewakuowano mieszkańców budynku. 5 osób zatrutych...

  Bytom: Ewakuowano mieszkańców budynku. 5 osób zatrutych czadem

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z Bytomia wyjaśniają przyczyny zatrucia tlenkiem węgla kilku mieszkańców ulicy Adolfa Piątka. W nocy z budynku ewakuowano wszystkich mieszkańców, którzy schronienie przed mrozem znaleźli w podstawionym autobusie. Do tej pory w szpitalu pozostaje 5 osób.
  Około 23.00 policjantów wezwano na ulicę Adolfa Piątka, gdzie strażacy i medycy prowadzili akcję ratunkową. W związku z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla mieszkańców tego budynku, czterem osobom udzielono pierwszej pomocy na miejscu. Razem z kolejnymi dziesięcioma lokatorami, którzy źle się poczuli, odwieziono wszystkich do miejskich szpitali. Obecnie pod opieką lekarską pozostaje pięć osób. Z przeprowadzonych na miejscu zdarzenia wstępnych badań wynikało, że stężenie tlenku węgla mogło zagrażać zdrowiu, a nawet życiu lokatorów.
  Stąd też decyzja o ewakuowaniu wszystkich mieszkańców do podstawionego przez służby ratownicze autokaru. Łącznie budynek opuściło 38 osób, które do swoich mieszkań powróciły około 2.00, po przewietrzeniu wszystkich pomieszczeń. Zalecono, aby mieszkańcy, do czasu wyjaśnienia przyczyn gromadzenia się czadu, nie korzystali z piecyków gazowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną tak dużego stężenia tlenku węgla mogła być częściowo niedrożna instalacja wentylacyjna w budynku. Sprawę wyjaśniają policjanci z komisariatu w Bytomiu - Szombierkach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama