Katowice: Milion na film

  Katowice: Milion na film

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Instytucja Filmowa Silesia-Film w Katowicach ogłasza Konkurs w ramach Śląskiego Funduszu Filmowego.
  Uchwałą Sejmiku Województwa Śląskiego w budżecie Województwa Śląskiego zagwarantowano 1 milion złotych z przeznaczeniem na realizację przez Instytucję Filmową Silesia-Film konkursu w ramach Śląskiego Funduszu Filmowego. Głównym celem konkursu jest wspieranie produkcji filmowej poprzez udział Instytucji Filmowej jako koproducenta z wkładem finansowym. Podstawowym kryterium udziału produkcji filmowych w konkursie jest powiązanie produkcji z województwem śląskim: tematycznie, poprzez twórców lub miejsce realizacji filmu.


  W pierwszej kolejności wnioski o dofinansowanie poddane zostaną ocenie formalnej, której dokonuje zespół powołany przez dyrektora Instytucji Filmowej. Następnie każdy wniosek poddany jest ocenie ekspertów - uznanych twórców filmowych. Po ocenie formalnej i merytorycznej wnioski przedkładane są Komisji Konkursowej. To ona ostatecznie decyduje o tym, który z filmów będzie dofinansowany przez Śląski Fundusz Filmowy i jaką kwotą.

  - Województwo śląskie obfituje w wybitne talenty filmowe. Śląscy twórcy są autorami znakomitych filmów fabularnych i dokumentalnych odnoszący sukcesy zarówno w kraju i za granicą - mówi Cecylia Gasz-Płońska, dyrektor Instytucji Filmowej Silesia-Film. Instytucja Filmowa Silesia - Film jest wojewódzką instytucją kultury powołaną w celu upowszechniania i popularyzowania artystycznej produkcji filmowej.

  Filmy, który już otrzymały wsparcie finansowe, zostały dobrze przyjęte przez krytyków i widzów. Potwierdzeniem tego jest choćby film Senność, który dwa lata temu został dofinansowany z Śląskiego Funduszu Filmowego. Film zebrał wiele pozytywnych recenzji, i nagród na licznych pokazach i festiwalach. Niedługo przed nami premiery filmów fabularnych i dokumentalnych wspartych przez Śląski Fundusz Filmowy w roku 2009. Jedną z pierwszych premier (23 marca 2010 r.) w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach będzie pokaz filmu Laura w reżyserii Radosława Dunaszewskiego.

  Warunki udziału ŚFF w produkcji filmowej określa Regulamin Konkursu. Regulamin Konkursu i wniosek dostępne są na stronie internetowej www.silesiafilm.com.pl oraz w siedzibie Instytucji. Wnioski należy składać w sekretariacie Instytucji Filmowej Silesia-Film przy ul. Górniczej 5, 40-008 Katowice. Termin przyjmowania wniosków upływa 15 marca 2010 r.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama