Ważne
  Mieszkania Kombinatu Koksochemicznego Zabrze zostały...

  Mieszkania Kombinatu Koksochemicznego Zabrze zostały skomunalizowane

  Beata Sypuła

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Władze Rudy Śląskiej przejęły nieodpłatnie 20 mieszkań od Kombinatu Koksochemicznego Zabrze. Budynki powstały w latach 70. ubiegłego wieku, a lokale w nich nie zostały wykupione przez mieszkańców.
  Władze Rudy Śląskiej przejęły nieodpłatnie 20 mieszkań od Kombinatu Koksochemicznego "Zabrze". Budynki powstały w latach 70. ubiegłego wieku, a lokale w nich nie zostały wykupione przez mieszkańców. Przejętymi mieszkaniami zarządzać będzie miejska spółka. To kończy obawy lokatorów, że mogliby zostać sprzedani razem z kamienicami czy blokami.

  - Będziemy przejmować dalsze budynki - zapowiada Andrzej Stania, prezydent miasta. - Tego chcą mieszkańcy, a zapewnienie mieszkań to jeden z obowiązków władz samorządowych.

  W tym roku miasto planuje jeszcze przejęcie nieruchomości od Bytomskiej Spółki Restrukturyzacji Kopalń Sp. z o.o. w dzielnicy Orzegów oraz budynki od PKP S.A. na terenie Rudy Śląskiej.

  Przejęte mieszkania znajdują się w budynkach stanowiących wspólnoty mieszkaniowe przy ul. Zabrzańskiej 62 (3 mieszkania), ul. Zabrzańskiej 66 (4 mieszkania), ul. Narcyzów 2 (1 mieszkanie), ul. Narcyzów 4 (7 mieszkań), ul. Narcyzów 6 (5 mieszkań). Przejęcie nastąpiło na podstawie ustawy o zasadach przekazywania zakładowych budynków mieszkalnych przez przedsiębiorstwa państwowe. Został już w tym celu podpisany akt notarialny.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama