Związkowcy przeciw zmianom w Szpitalu Specjalistycznym w...

  Związkowcy przeciw zmianom w Szpitalu Specjalistycznym w Dąbrowie Górniczej

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Solidarność ze Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej protestuje przeciwko wprowadzeniu przez dyrekcję radykalnych zmian organizacyjnych w placówce. Zdaniem związkowców są one niezgodne z prawem obowiązującym w publicznych zakładach opieki zdrowotnej i mogą być przymiarką do zwolnień w dąbrowskim szpitalu.
  1 lutego pracodawca, bez porozumienia z radą pracowników, organizacjami związkowymi oraz z przedstawicielami Okręgowej Izby Pielęgniarek, wydał zarządzenie zgodnie z którym wśród pracowników szpitala zostanie zorganizowany wewnętrzny konkurs na nowe stanowiska pielęgniarek - koordynatorek oddziałów szpitalnych. Jeszcze w ub. roku wydał projekt uchwały dotyczący likwidacji stanowiska pielęgniarki naczelnej szpitala. W zamian w placówce miałoby zostać utworzone stanowisko dyrektora ds. pielęgniarstwa.

  Związkowcy z Solidarności wskazują, że dyrektorskie zarządzenie oraz projekt uchwały są niezgodne z ustawą o Zakładach Opieki Zdrowotnej oraz z rozporządzeniem ministra zdrowia w sprawie zasad przeprowadzania konkursów na stanowiska pielęgniarskie. - Te działania mogą okazać się przymiarką do wprowadzenia w szpitalu kontraktów, w pierwszej kolejności dla pielęgniarek-koordynatorek, a następnie dla całego personelu pielęgniarskiego. To doprowadzi do likwidacji miejsc pracy - mówi Elżbieta Żuchowicz, przewodnicząca Solidarności w dąbrowskim szpitalu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo