Prawnicy po UŚ w krajowej czołówce

  Prawnicy po UŚ w krajowej czołówce

  Katarzyna Piotrowiak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego znalazł się w ścisłej krajowej czołówce najlepszych wydziałów kształcących przyszłych sędziów, adwokatów i prokuratorów.
  Potwierdziły to dwa raporty sporządzone przez Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury, które podsumowały i opublikowały osiągnięcia absolwentów na egzaminie państwowym. Oba raporty stały się natychmiast niekwestionowanymi rankingami w środowisku prawniczym.

  Aż 81,49 proc. młodych prawników z Uniwersytetu Śląskiego zaliczyło przeprowadzony we wrześniu egzamin państwowy na aplikacje prawnicze tak dobrze, że uczelnia znalazła się na trzecim miejscu w kraju, pokonując nawet Uniwersytet Warszawski. Kandydaci na adwokatów czy radców prawnych mają się więc z czego cieszyć.

  Marta Korcipa z Sosnowca uważa, że egzamin nie był wcale trudny. - To było moje drugie podejście, ale rzeczywiście egzamin był zdecydowanie łatwiejszy od poprzedniego. Pojawiły się na nim elementarne pytania, z którymi magister prawa nie powinien mieć problemów. Można powiedzieć, że test był przyjazny studentom, nie było pytań, o jakich krążą już dowcipy. W jednym, sprzed roku, pytano o okres ochronny jelenia - opowiada absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, która chce zostać radcą prawnym.

  - Samo dostanie się na aplikację nie rozwiązuje wszystkiego. Przede mną najważniejsze testy i egzaminy końcowe. Trzeba się do nich bardzo przyłożyć - dodaje.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama