Wolontariuszka z Będzina uznana za Osobowość Miesiąca

  Wolontariuszka z Będzina uznana za Osobowość Miesiąca

  Beata Sypuła

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Aleksandra Stepaniuk z Będzina została wyróżniona za pomoc najbardziej potrzebującym. Uznano, że spośród osób działających na rzecz bliźnich w ramach wolontariatu pracowniczego to właśnie ona zrobiła w minionym miesiącu najwięcej. Wolontariuszka Providenta z Będzina została Osobowością Miesiąca wybraną przez Radę Programową Wolontariatu Biznesu.
  Będzinianka Aleksandra Stepaniuk z programem wolontariatu pracowniczego związana jest od blisko 3 lat, jednak jej przygoda z tą formą pomocy innym na tym się nie kończy, bowiem od wielu lat robi to również prywatnie. Nie szkoda jej sił oraz wolnego czasu, gdy pojawia się tylko potrzeba niesienia pomocy. Wyjątkowo wzruszają ją dzieci dotknięte niepełnosprawnością. Dlatego dla nich jest gotowa poświęcić każdą wolną chwilę i zrobić wszystko, by tylko zobaczyć uśmiech na ich twarzach.
  Stara się, aby dać tym dzieciakom tyle radości, ile tylko może. W ramach programu Tak! Pomagam wspiera dzieci i młodzież ze szkół specjalnych i ośrodków dla niepełnosprawnych (w tym niewidomych) z Będzina, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej i okolic. Natomiast poza programem pomaga zdobywać fundusze na rehabilitację niepełnosprawnej córki swej przyjaciółki.

  Wraz z innymi wolontariuszami - kolegami i koleżankami z firmy - organizuje pełne atrakcji wycieczki i imprezy, a nawet wcieliła się w rolę akrobatki cyrkowej podczas zorganizowanego w styczniu 2009 roku spektaklu cyrkowego.

  - Jestem wolontariuszem, gdyż mam wewnętrzną potrzebę pomagania tym, którzy tego potrzebują - wyznaje będzinianka. - Nie potrafię obojętnie przejść obok czyjegoś nieszczęścia i jeśli jest jakaś najmniejsza rzecz, którą mogę zrobić dla drugiego człowieka, a szczególnie dziecka - to po prostu to robię. Sama jestem szczęśliwą mamą i uwielbiam, gdy dzieci się uśmiechają. Uśmiech pokrzywdzonego przez los dziecka jest bezcenny i warto walczyć o to, aby się pojawił. Często nie potrzeba wiele - pomysły same przychodzą do głowy. Oprócz mnie pomaga jeszcze 8 innych osób z będzińskiego oddziału Providenta. Wiem, że wolontariusze z innych miast również bardzo mocno angażują się w nasz program. Cóż, wolontariat naprawdę uzależnia!

  Program wolontariatu pracowniczego Tak! Pomagam - realizowane w ramach Wolontariatu Biznesu, którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu - ma na celu wspieranie pracowników i przedstawicieli firmy w realizacji ich własnych inicjatyw. Dwa razy w roku firma zachęca pracowników do zgłaszania pomysłów na lokalne akcje społeczne, na które mogą otrzymać dofinansowanie. Na realizację projektów w każdej edycji programu firma przeznacza około 100 tys. złotych. Służą one także aktywizacji społeczności lokalnych, wyrównywaniu szans dzieci i młodzieży, a także pomocy w rozwiązywaniu lokalnych problemów. W dotychczasowych edycjach programu Tak! Pomagam wzięło udział ponad 900 wolontariuszy, którzy zrealizowali prawie 190 projektów w całej Polsce.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo