Będą pieniądze na remont zbiornika w Blachowni

  Będą pieniądze na remont zbiornika w Blachowni

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Będą pieniądze na remont zbiornika w Blachowni - poinformowała poseł Halina Rozpondek podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu. - W tym roku Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekaże środki na wykonanie projektu budowlanego, a w latach następnych sfinansuje koszt prac budowlanych.
  Przekazanie środków z budżetu państwa na wspomniane wyżej prace było możliwe dzięki działaniom władz powiatu częstochowskiego ukierunkowanych na określenie stanu prawnego akwenu, czyli jednoznaczne ustalenie, kto jest jego właścicielem. Zamieszanie w tej sprawie trwało od 1992 roku, czyli od chwili, gdy wojewoda częstochowski skomunalizował zbiornik na rzecz miasta w Blachowni. Dopiero w grudniu 2006 r. w księgach wieczystych pojawił się zapis, że zbiornik jest własnością Skarbu Państwa, w imieniu którego zarządza nim starosta częstochowski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo