Łodygowice: Kasa na własny biznes

  Łodygowice: Kasa na własny biznes

  Łukasz Gardas

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nawet 40 tysięcy złotych dotacji na uruchomienie nowej działalności gospodarczej mogą otrzymać mieszkańcy powiatu żywieckiego.
  Wszystko dzięki specjalnemu projektowi "Na swoim lepiej", który zaczęła właśnie realizować gmina Łodygowice.

  - Zamknięto na naszym terenie wiele zakładów produkcyjnych oraz różnych firm, przez co ludzie zostali bez pracy. Chcemy w ten sposób pomóc choć części z nich - stwierdził Stanisław Kucharczyk, sekretarz łodygowickiego Urzędu Gminy.

  Dotacje, o jakie można się ubiegać są znacznie większe, niż na przykład te oferowane przez Powiatowe Urzędy Pracy, gdzie można dostać maksymalnie niecałe 19 tysięcy złotych.

  W Łodygowicach jest inaczej, bo samorządowi Śląski Urząd Marszałkowski poprzez Wojewódzki Urząd Pracy przyznał do rozdysponowania ponad 2,9 mln zł dla osób chcących założyć swój biznes.

  W projekcie może wziąć udział 50 osób z całej Żywiec-czyzny, z czego tylko 40 najlepszych wniosków zostanie dofinansowanych. Może ono wynieść maksymalnie 40 tys. zł, ale można również występować o mniejszą kwotę.

  Uczestnikami nie muszą być koniecznie osoby bezrobotne. Warunkiem jest jednak, aby przez ostatni rok nie prowadziły własnej działalności. Gdy już dostaną pieniądze, ich firma musi prosperować także minimum przez 12 miesięcy. Wszyscy będą musieli przejść także cykl specjalnych szkoleń.

  - Już zapisało się 30 chętnych - informuje Anna Klim z Biura Projektu mieszczącego się na zamku w Łodygowicach, gdzie można pytać o wszelkie szczegóły dotyczące projektu i składać już konkretne wnioski. Przyjmowane są do końca lutego.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama