Iskierka miłości do dzieci

  Iskierka miłości do dzieci

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dzieci uczy, że warto walczyć, a dorosłym pomaga pomagać. Kto raz się z nią zetknie, już przy niej pozostaje. Fundacja "Iskierka" wspiera dzieci z chorobą nowotworową w szpitalach
  Kto zna dr Grażynę Sobol, ordynator oddziału Onkologii, Hemato llogii i Chemioterapii w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach wie, że trudno wyobrazić ją sobie w... glanach.

  Na co dzień skupiona, niezwykle profesjonalna, daje się jednak czasami porwać szaleństwu. Ostatnio do takiego przeobrażenia doszło podczas integracyjnego balu przebierańców, który co roku organizuje Fundacja "Iskierka".
  Jej szefowa, Jola Czernicka-Siwecka, dla dzieci po prostu "ciocia Jola", ma w sobie tę niezwykłą moc, która potrafi poważnych lekarzy i zatroskanych rodziców zamienić w dobre wróżki, kowbojów, a nawet punków, by choć na kilka godzin oderwać ich od stresu, niepokoju i ciężkiej pracy.

  Wszystko zgodnie z zasadą Fundacji: bo w życiu najważniejsze jest życie.
  Sporo magii, jeszcze więcej miłości
  "Iskierka" najmniejszych uczy jak walczyć, a dorosłym pomaga pomagać - to credo działalności tej niezwykłej organizacji, bez której lekarze i pacjenci nie wyobrażają już sobie szpitalnej rzeczywistości. - Dla nas Fundacja bardzo często jest kołem ratunkowym. Gdy mamy problem, to dzwonimy do pani Joli i już jest rozwiązany - uśmiecha się dr Sobol.

  "Ciocia Jola" potrafi załatwić niemal wszystko. Gdy jedna z rodzin nie miała opału na zimę, to Fundacja natychmiast kupiła węgiel, a gdy dla jednego z dzieciaków brakło pieniędzy na leki, wystarczył sygnał i już się znalazły. Takich sytuacji jest mnóstwo.
  Dla wielu rodzin problemem jest przetransportowanie malucha do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie czy do wrocławskiej kliniki na przeszczep. Znów "ciocia Jola" i jej ludzie stają na wysokości zadania. Nie ma dla nich rzeczy nie do zrealizowania.

  Wszyscy zachodzą w głowę, jak to możliwe, że tej Joli tak wszystko pięknie się udaje? To muszą być chyba czary?
  Mówiąc szczerze, w "Iskierce" jest sporo magii, ale jeszcze więcej miłości. Miłość jest tu podstawą. Z niej "Iskierka" czerpie swoje siły. Moc jest z nimi!
  1 3 4 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama