Katowicki komornik z aktem oskarżenia za zawyżanie opłat

Katowicki komornik z aktem oskarżenia za zawyżanie opłat

PS

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Policjanci Wydziału do walki z Korupcją KWP w Katowicach, współpracując z Prokuraturą Okręgową w Gliwicach, zakończyli postępowanie przeciwko katowickiemu komornikowi. Prokurator skierował do sądu akt oskarżenia. Komornik podejrzany jest o przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych oraz oszustwa popełniane na szkodę dłużników. Łącznie mężczyźnie przedstawiono 370 zarzutów.
Działanie oskarżonego polegało na zawyżaniu opłat egzekucyjnych i kosztów zastępstwa prawnego w postępowaniach egzekucyjnych w kwotach wyższych niż przewidziane ustawowo. Śledczy ustalili w prowadzonym śledztwie, że oskarżony swoim działaniem spowodował szkodę w wysokości ponad 1.300.000 złotych. Oskarżony komornik w sumie usłyszał 370 zarzutów. Za te przestępstwa grozi mu teraz kara nawet do 10 lat więzienia.

To kolejna sprawa, którą śląscy antykorupcyjni wraz z prokuraturą skierowali do sądu. Wcześniej aktem oskarżenia objęci zostali komornicy z kancelarii w Rudzie Śląskiej, Bytomiu i Gliwicach.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo