Ważne
  Zabrze: Zwiał z więzienia i chciał kredyt

  Zabrze: Zwiał z więzienia i chciał kredyt

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali 5 osób podejrzanych o próbę wyłudzenia kredytów bankowych na ogólną kwotę 50 tysięcy złotych. Wśród zatrzymanych jest m.in. 39-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, który w przestępczym procederze uczestniczył w trakcie pobytu na przepustce z Zakładu Karnego.
  Przestępcy chcąc wyłudzić kredyty bankowe posługiwali m.in. fałszywymi zaświadczeniami o zatrudnieniu oraz o osiąganych dochodach. Dokumenty wraz z wnioskiem o przydzielenie kredytu złożyli w dwóch zabrzańskich placówkach bankowych. W jednym przypadku wniosek dotyczył przyznania 35 tysięcy złotych, w drugim natomiast kwota kredytu miała wynieść 15 tysięcy złotych.

  Dzięki pracy operacyjnej policjantów oraz współpracy z przedstawicielami służb bankowych w żadnym z opisanych przypadków nie doszło do wydania pieniędzy.
  Sprawcy zostali zatrzymani odpowiednio w dniach 4 i 5 lutego. Pierwszego dnia w rękach mundurowych znalazł się 40-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego. Mężczyzna zaledwie od 7 miesięcy cieszył się wolnością. Za liczne przestępstwa, w tym przestępstwa przeciwko mieniu, blisko 4 lata spędził w więzieniu. W dniu 5 lutego Sąd Rejonowy w Zabrzu zdecydował o ponownym jego aresztowaniu.

  Kolejnego dnia policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali kolejne 4 osoby. Tym razem zatrzymanymi okazali się mieszkańcy Sosnowca oraz Dąbrowy Górniczej. Wśród zatrzymanych jest m.in. 39-letni mężczyzna, który przebywał na przepustce z Zakładu Karnego. Jak wynika z informacji śledczych mężczyzna odbywa karę blisko 5 lat pozbawienia wolności. W roku bieżącym miał opuścić mury więzienne.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama