Ważne
  Nagroda ministra dla katowickiego gimnazjum

  Nagroda ministra dla katowickiego gimnazjum

  Katarzyna Piotrowiak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 2 w Katowicach włączyli internet, znaleźli przyjaciół w różnych krajach i jeszcze dostali za to nagrodę.
  Ich ciekawość świata została doceniona przez Ministerstwo Edukacji w konkursie "Otwarta szkoła". W poniedziałek gimnazjum odebrało nagrodę z rąk wiceministra edukacji Krzysztofa Stanowskiego.

  "Learning in one world" to projekt, którego celem jest współpraca międzynarodowa ze 135 szkołami z całego świata. Efekty tej współpracy, to wymiana uczniów, ciekawe reportaże o szkole, kraju, z którego pochodzą uczniowie, wspólnie przygotowywane wystawy. Reportaże nakręcone przez uczniów są prezentowane na międzynarodowej platformie Solarnet.tv. W tym samym miejscu uczniowie prezentują również swoje talenty.

  - Celem projektu jest przełamywanie stereotypów. Dlatego mamy kontakt ze szkołami z różnych kontynentów. Katowickie gimnazjum spotykało się w ramach wymiany uczniów, czy też wirtualnie, ze swoimi rówieśnikami z Niemiec, Egiptu, Wietnamu, Namibii oraz USA. Dla swoich nowych kolegów przygotowali krótkie filmiki z lekcjami z języka polskiego, które można było między innymi oglądać na youtube. Wielu z naszych uczniów szlifowało przy okazji język angielski i nawiązało fantastyczne przyjaźnie - opowiada Agnieszka Błażyńska, nauczycielka oraz prezes Stowarzyszenia Solarnet w Polsce.

  Do drugiej edycji konkursu "Otwarta szkoła" zgłosiły się 82 szkoły z całej Polski. Celem konkursu jest promowanie szkół aktywnych i nowatorskich. Gimnazjum nr 2 zostało nagrodzone za projekt o charakterze globalnym.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama