Stacja i bar na śląskim odcinku A4 już czynne

  Stacja i bar na śląskim odcinku A4 już czynne

  Beata Baranek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Po obu stronach śląskiego odcinka autostrady A4 oficjalnie otwarto trzecią i ostatnią parę Miejsc Obsługi Pasażera w Kozłowie i Rachowicach (powiat gliwicki).
  Oprócz miejsc parkingowych i urządzeń sanitarnych jest tu także stacja benzynowa (Lotos) oraz restauracja (McDonald's). Kierowcy mogą już od kilku dni tam tankować.

  W woj. śląskim na A4 istnieje kilka takich MOP-ów. Podróżni mogą skorzystać z toalety i zaparkować w Nakle i Proboszczowicach. Z kolei w Wirku znajduje się restauracja i stacja benzynowa. W MOP-ie w Halembie zaś jest hotel. A całkiem niedawno otwarto taki punkt na A1 w Knurowie. W planach jest budowa podobnych MOP-ów w Dobieszowicach, w Wieszowej oraz w kierunku czeskiej granicy w miejscowościach Rowień i Mszana.

  Lotos i McDonald's mają w planach otwarcie kolejnych MOP-ów. Na przełomie kwietnia i maja taki sam MOP, jak w Kozłowie, powstanie pod Wrocławiem. - Zdecydowaliśmy się na współpracę z McDonald's, ponieważ wiemy, że razem stworzymy dogodne miejsce dla kierowców, chcących chwilę odpocząć i zregenerować siły przed dalszą podróżą. Zapotrzebowanie na tego typu działalność jest naprawdę duża - mówi Robert Łaniewski z Lotosu. Być może 20 lutego niedaleko Koła (woj. wielkopolskie) zostanie otwarte kolejne Miejsce Obsługi Pasażera, którego dzierżawcą będzie Lotos i McDonald's.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama