Katowice: 30 nowych Orlików wyląduje w tym roku w...

  Katowice: 30 nowych Orlików wyląduje w tym roku w województwie śląskim

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Sali Sejmu Śląskiego odbyło się spotkanie dotyczące planów realizacji programu Moje Boisko - ORLIK 2012 w tym roku.
  W województwie śląskim do tej pory powstało 86 Orlików. W tym roku ta liczba zwiększy się o kolejnych 30 nowoczesnych kompleksów sportowych. Wśród realizujących ten program są małe gminy, które do tej pory nie dysponowały obiektami sportowymi dla dzieci i młodzieży. Powstaną tam boiska podobnej klasy jak te istniejące w dużych ośrodkach.

  Przedstawiciele Wydziałów Inwestycji oraz Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego omówili tegoroczne założenia programu, sposób zawierania umów z wykonawcą oraz realizacji inwestycji pod kątem finansowym.


  Orlik 2012 to inicjatywa Ministra Sportu i Turystyki. Jej celem jest budowa kompleksów sportowych, umożliwiających uprawianie różnych dyscyplin na bezpiecznych, nowoczesnych boiskach. W ramach projektu zakłada się powstanie kompleksu dwóch boisk: piłkarskiego oraz wielofunkcyjnego. Lokalizacja kompleksu zapewnia bezpieczny i łatwy dojazd do obiektu, tak aby dzieci i młodzież mogą bez opieki dorosłych dojechać lub dojść do obiektu usytuowanego na osiedlach, czy przy szkole. Zakłada się także zatrudnienie trenera środowiskowego, który zapewni profesjonalne prowadzenie zajęć sportowo-rekreacyjnych. Do każdej z inwestycji Samorząd Województwa dopłaci 333 tys. zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama